Bursa Şehir Hastanesi

Sağlık Bakanlığı ve Rönesans Sağlık Yatırım tarafından “Kamu Özel İş birliği” ile Bursa Şehir Hastanesi hayata geçirilmiştir. Poliklinik ve acil servisler dahil tüm birimler aynı anda hizmet vermektedir. İlk kabul gününde 2 bin 500 kişi tedavi olmak için randevu almıştır.

bursa şehir hastanesi

Nilüfer İlçesi Doğanköy mevkiinde 745.365 m² arsa üzerine yapımı tamamlanan ve yoğun bakım dahil 1.355 yatak kapasiteli hastane 16.07.2019 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Bursa ilinin Nilüfer İlçesi’nde 745.500 metrekare alan üzerine inşa edilen Şehir Hastanesi, Rönesans Sağlık Yatırım’ın bir diğer başarı hikayesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile hayata geçirilmişthastane projesin 2019 yılında tamamlanmış olup, bu tarihten itibaren Bursa ile çevre illere hizmet vermektedir.

Bursa Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri ile donatılmıştır. Olası bir deprem sırasında  tüm operasyonel faaliyetlerini yerine getirmeye devam edecektir. Öncesi ve sonrasında hiçbir aksama yaşanmadan güven vermeye devam edecektir.

Toplam 1.355 yatak kapasiteli 3 farklı hastaneyi kapsayan proje bünyesinde, 1.055 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi yer alıyor. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulan 4 adet bloktan oluşuyor ve bünyesinde aşağıdaki birimler yer alıyor.

  • 283 yatak kapasiteli Genel Hastane
  • 271 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi
  • 250 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi
  • 251 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk, Genel ve Psikiyatri Hastanesi
  • 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi
  • 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi

Bursa Şehir Hastanesi İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Kentin değişik yerlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçları ile ulaşabilmek mümkündür. Vatandaşlar, kentin değişik noktalarından hastaneye Toplu taşıma araçları ile ulaşımını sağlayabilir. Ayrıca kendi özel araçları ile ulaşan hastalar için otopark ta bulunmaktadır. Bursa Şehir Hastanesi Uluslararası bir seviyede hizmet vermektedir.