Tesisler
Taraklı Termal Otel

TARAKLI TERMAL

Turizm Bakanlığı denetimde hizmet veren Taraklı Termal Otel, misafirleri uluslararası standartlarda ağırlamaktadır.

24.000 m2 kapalı alana sahip sosyal tesiste: Alışveriş merkezleri, bay ve bayanlar ayrı ayrı kapalı termal havuzlar, keyif havuzları, hidro terapi havuzları, çocuklar havuz, özel aile banyoları, kuaför hizmetleri, cilt bakım üniteleri Bulunmaktadır.

Ayrıca Türk Hamamları, kese odaları, saunalar, buhar odaları, çamur odası, şok duşları, minik kulübümüz, çocuk oyun alanları, cep sineması, mescit, yetişkinler için oyun salonu, spor salonu, soyunma kabinleri, doktor ve hemşire ünitesi, vitamin kafe, Restoran, gibi üniteler ile tatilinizi huzur ve sağlık içerisinde geçirmenize yardımcı olacaktır.

Taraklı termal

Taraklı Termal Otel Özellikleri

Taraklı Termal Otel tesisleri, siz değerli konuklarına konforu, rahatlığı ve birbirinden huzurlu mekânları sunmaktadır. Projede kullanılan mimari tarihi yerel mimari olup, binalar zemin kat üzeri dört kattan oluşmaktadır. Farklı aile büyüklükleri dikkate alınarak 1+1, 2+1 ve Dublex Daireler tatilcilerin beğenisine sunulmaktadır.

Altyapı yatırımları ile farklılığını ortaya koyan Projede, tüm bloklardan sosyal tesislere misafirler hiç dış ortama çıkmadan Yürüme Galerilerinden ulaşabilmekte.

Kırk farklı terapi uygulaması ile Taraklı Termal SPA Merkezi sağlık, tatil ve güzelliği bir arada yaşatıyor.

Taraklı termal

Proje Özellikleri

Taraklı termal Tatil köyü, Sakarya ili  sınırlarında Antik Çağ kalıntıları barındıran şirin bir Osmanlı kasabası olan Taraklı’da yer almaktadır. Dairelerimizin tamamı eşyalı olup akıllı ev sistemleriyle donatılmıştır, banyolarda kesintisiz olarak kaplıca suyu akmaktadır.

  • 100.000 m2
  • 60 Blok
  • 130 Daire

Taraklı Termal Otel SPA

Bölgedeki en geniş spa merkezine sahip olma özelliğine sahip olan Taraklı Termal tatil köyü geleneksel ve modern hamamları, buhar odası, ve saunaları ile misafirlerine geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

Termal Havuzlar

Dairelerinizde ve havuzlarınızda termal suyun ipeksi dokunuşu eşliğinde mucizeyi hissedin.Termal Havuzlar, Keyif Havuzları,Özel Aile Havuzları,Şok Havuzları,Kar Çeşmeleri,Vitamin Barları,Dinlenme Salonları,Sıcak Odalar

Taraklı Termal Otel Spor ve Eğlence Alanında Geniş Aktivite Seçenekleri

Fitness salonları, spor sahaları, aquapark, masa tenisi, bilardo, masa hokeyi, tarihi ipek yolu turları, bisiklet turları, Atv safarileri, paintball gibi 60’ı aşkın aktivite olanağı

Kongre Turizmi İçin Yeni Bir Alternatif

  • Proje de 1100 kişilik bölünebilir konferans salonu
  • 300 kişilik seminer salonu
  • 2 adet 250 kişilik seminer salonu
  • Toplantı odaları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi…

İkinci etap bünyesinde yapımı planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hastalara doğa ile iç içe huzurlu bir tedavi olanağı sağlarken, aynı zamanda hasta yakınlarına da otel konforunda tatil avantajı sunmaktadır.

FTR Merkezimiz Sağlık Bakanlığı Denetiminde, Uluslararası akredite bir kuruluş olarak hizmet verecektir.

• Dört Mevsim Tatil…

• Dört Mevsim Tatil…

Dört mevsim tatil yapabileceğiniz ruhen ve bedenen yenilenmiş olarak evinize döneceğiniz bir cazibe merkezi, turizm sektörüne merhaba diyor..

Sakarya’da Turizmin gözbebeği Taraklı Termal ’de sona gelindi. Bir ASKARYA Yatırım A.Ş. kuruluşu olan Taraklı Termal Otel 2010 yılında 2 senelik bir fizibilite çalışmasının neticesinde kurulmuştur. 1.200 daire, 300 otel odası ve sosyal tesislerden oluşmakta olan projenin yaklaşık değeri 150.000.000 USD’ dir. İsmini Tarihi İpekyolu üzerinde kurulu Taraklı İlçesi’nden alan ‘Taraklı Termal’ doğanın mucizesini insanlığın hizmetine sunuyor. Özgün tasarımı, ayrıcalıklı hizmet anlayışı ve şifalı sularıyla Taraklı Termal Turizm Türkiye’nin parlayan yıldızı, gözbebeği olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Projemiz Tarihi Taraklı ilçesine sadece 800 metre yakınlıkta, tamamen çam ağaçları ve doğa ile iç içe bir coğrafyada yer almaktadır.

Tarihin Yaşadığı ve Yaşandığı Yer; Taraklı…

Kuruluşu Roma dönemine kadar uzanan Taraklı; Firig, Bintinya, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna şahitlik etmiştir. Tarihin sadece binalarda yaşamadığı, eski gelenek ve göreneklere günlük hayatta çok sık bir şekilde rastlana bilen Taraklı, Dünya Sakin Şehirler Organizasyonun (Cittaslow) 180 üyesinden biridir. Avrupa Komisyonu tarafından EDEN projesi kapsamında 2014 yılında Türkiye Ulusal Destinasyonu seçilen Taralı, Uluslararası bilinirliğe sahiptir. Sayısız film, reklam filmi ve belgesele ev sahipliği yapan Taraklı; tarihi konakları, göletleri, yaylaları ve sakin yaşamıyla huzurun ikinci adresi…

• Termal Suyun Gücü…

İnsan sağlığı açısından son derece önemli olan Bikarbonat, Kalsiyum, Sülfat, Sodyum, Magnezyum, Nitrat, Potasyum, Mangan, Demir gibi mineraller termal suyun içinde bol miktarda bulunmakta romatizmal hastalıkların ve cilt hastalıklarının tedavisinde faydalı olmaktadır. Taraklı termal tatil köyünde su 48,5 derece 130 litre/saniye kapasiteli ve 200 metre derinlikten çıkarılmaktadır. Taraklı Termal Tatil Köyünde Kaplıca havuzlarının dışında her dairenin banyosunda ev rahatlığında termal kür alma imkânı sağlanmaktadır.

• Unutulmayacak Bir Tatil Fırsatı….

Çevre faktörlerinin zenginliğinden en üst seviyede yararlanılacak olan proje yanı başındaki ormanlık alanda; yürüyüş yolları, spor alanları, rekreasyon alanları, survivor alanları, seralar ve at çiftlikleri ile misafirler doğa ile iç içe tatil yapmanın ve zindeliğin tadına varacaklar.

Taraklı Termal, Osmanlı Devletin ilk fetih ettiği topraklara yürüme olarak sadece On dakika mesafededir. Taraklı ve çevresinin kültürel mirası keşfedilmek için misafirlerini sabırsızlıkla beklemektedir.

• Doğa ile Barışık….

Katı atıkların biyolojik yöntemlerle bertaraf edildiği, kendi enerjisini kendi kaynaklarından elde eden ve yaşam olan hiçbir alanda petrol türevi ürünleri kullanmayan proje birçok alanda Yeşil Yıldız almaya aday.

• Beslenme…

Taraklı ve çevresi Ülkemizde en önemli organik besinlerin elde edildiği tarım alanlarına sahiptir. Taraklı Termal Mutfağı, organik ürünleri lezzete dönüştürerek, açık büfe ve alakart restoranlarında misafirlerinin beğenisine sunacak, unutulmuş olan doğal tatları yeniden hatırlatacaktır.

• İnşaat Kalitesi…..

Çağımızın el verdiği tüm teknolojik imkânların kullanıldığı Projede, yüksek malzeme kalitesi ve işçilik uygulaması Ülkemiz ’de ki Üniversitelerin ilgili bölümlerince örnek gösterilmekte ve incelenmektedir.

• Helal Tatil…

Proje, bay bayan ayrı aktivite alanları, dairelerdeki üst düzey ses mahremiyeti ve sunulacak gıda hizmetleriyle tamamen helal turizm standartlarında yapılandırılmaktadır.

• Bütün Yollar Taraklı Termal’e Çıkar…

Taraklı Termal Tarihi ipek Yolu üzerinde olup, Ankara – İstanbul hızlı tren duraklarına 30 dk. Cengiz Topel Havaalanına (Kocaeli) 100 km., Sabiha Gökçen Havaalanına (İstanbul) 160 km. yakınlıktadır.

• Yatırımcılara Özel…

Proje, tatilcilerin yanı sıra yatırımcılara da avantajlı paketler sunmakta. Kira garantili yatırımcı paketleri ile yatırımcılar, yatırım geri dönüş bedellerini Dokuz yıl gibi bir sürede elde edebilir, karlı bir yatırımın ortağı olabilirler.
Taraklı termal Otel ilanları

Taraklı Termal İlan Sayfasına Göz Atın

Menu