taraklı termal

Taraklı Termal, Satılık ve Kiralık Devremülk ilanları

Dört mevsim tatil yapabileceğiniz Taraklı Termal, ruhen ve bedenen yenilenmiş olarak evinize döneceğiniz bir cazibe merkezidir. Taraklı Termal Tatil köyü Sakarya ili sınırlarında bulunmaktadır. Antik Çağ kalıntıları barındıran şirin bir Osmanlı kasabası olan Taraklı’da yer almaktadır.

Bu kategoride güncel ilan bulunamadı.

Genel Bilgiler

Sakarya’da Turizmin gözbebeği Taraklı Termal 2010 yılında 2 senelik bir fizibilite çalışmasının neticesinde kurulmuştur. 1.200 daire, 300 otel odası ve sosyal tesislerden oluşmakta olan projenin değeri 150.000.000 USD’ dir. İsmini Tarihi İpekyolu üzerinde kurulu Taraklı İlçesi’nden alan Tatil köyü doğanın mucizesini insanlığın hizmetine sunuyor. Özgün tasarımı, ayrıcalıklı hizmet anlayışı ve şifalı sularıyla Türkiye’nin parlayan yıldızı, gözbebeği olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Projemiz Tarihi Taraklı ilçesine sadece 800 metre yakınlıkta, tamamen çam ağaçları ve doğa ile iç içe bir coğrafyada yer almaktadır.

Tarihin Yaşadığı Yer; Taraklı…

Kuruluşu Roma dönemine kadar uzanan Taraklı; Firig, Bintinya, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna şahitlik etmiştir. Tarihin sadece binalarda yaşamadığı, eski gelenek ve göreneklere günlük hayatta çok sık bir şekilde rastlana bilen Taraklı, Dünya Sakin Şehirler Organizasyonun (Cittaslow) 180 üyesinden biridir. Avrupa Komisyonu tarafından EDEN projesi kapsamında 2014 yılında Türkiye Ulusal Destinasyonu seçilen Taralı, Uluslararası bilinirliğe sahiptir. Sayısız film, reklam filmi ve belgesele ev sahipliği yapan Taraklı; tarihi konakları, göletleri, yaylaları ve sakin yaşamıyla huzurun ikinci adresi…

Beş Yıldızlı Otel Konforunda Hizmet…

Turizm Bakanlığı denetimde hizmet veren otel, Türk misafirperverliğinde unutulmayacak bir tatil imkanı sunuyor.

Taraklı Termal tesisleri, siz değerli konuklarına konforu, rahatlığı ve birbirinden huzurlu mekânları sunmaktadır. Projede kullanılan mimari tarihi yerel mimari olup, binalar zemin kat üzeri dört kattan oluşmaktadır. Ayrıca farklı aile büyüklükleri dikkate alınarak 1+1, 2+1 ve Dublex Daireler tatilcilerin beğenisine sunulmaktadır.

Altyapı yatırımları ile farklılığını ortaya koyan Projede, tüm bloklardan sosyal tesislere misafirler hiç dış ortama çıkmadan Yürüme Galerilerinden ulaşabilmekte.

24.000 m2 kapalı alana sahip sosyal tesisimizle; misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak olan herşey mevcuttur. Alışveriş merkezleri, bay ve bayanlar ayrı ayrı kapalı termal havuzlar, keyif havuzları, hidro terapi havuzları, çocuklar havuz, özel aile banyoları, kuaför hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca cilt bakım üniteleri, Türk Hamamları, kese odaları, saunalar, buhar odaları, çamur odası, şok duşları, minik kulübümüz, çocuk oyun alanları, cep sineması, mescit, yetişkinler için oyun salonu, spor salonu, soyunma kabinleri, doktor ve hemşire ünitesi, vitamin kafe, Restoran, gibi üniteler ile tatilinizi huzur ve sağlık içerisinde geçirmenize yardımcı olacaktır.

Kırk farklı terapi uygulaması ile Taraklı Termal SPA Merkezi sağlık, tatil ve güzelliği bir arada yaşatıyor.

Tatil ve İş ihtiyaçlarının aynı anda giderilmeye çalışıldığı günümüzde, farklı büyüklüklerdeki On Dört faklı salonla Convation Center’ımız kapılarını iş gruplarına açmakta.

Termal Suyun Gücü…

İnsan sağlığı açısından son derece önemli olan Bikarbonat, Kalsiyum, Sülfat, Sodyum, Magnezyum, Nitrat, Potasyum, Mangan, Demir gibi mineraller termal suyun içinde bol miktarda bulunmakta romatizmal hastalıkların ve cilt hastalıklarının tedavisinde faydalı olmaktadır. Taraklı termal tatil köyünde su 48,5 derece 130 litre/saniye kapasiteli ve 200 metre derinlikten çıkarılmaktadır. Taraklı Termal Tatil Köyünde Kaplıca havuzlarının dışında her dairenin banyosunda  termal kür alma imkânı sağlanmaktadır.

Unutulmayacak Bir Tatil Fırsatı….

Projede yanı başındaki ormanlık alanda sizlere farklı bir imkanı sunuyor. Yürüyüş yolları, spor alanları, rekreasyon alanları, survivor alanları, at çiftlikleri bulunmaktadır. Ayrıca misafirler doğa ile iç içe tatil yapmanın ve zindeliğin tadına varacaklar.

Taraklı Termal, Osmanlı Devletin ilk fetih ettiği topraklara yürüme olarak sadece On dakika mesafededir. Mesela, Taraklı ve çevresinin kültürel mirası keşfedilmek için misafirlerini sabırsızlıkla beklemektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hastalara doğa ile iç içe huzurlu bir tedavi olanağı sağlamaktadır. Ayrıca hasta yakınlarına da beş yıldızı tatil avantajı sunmaktadır. FTR Merkezimiz Sağlık Bakanlığı Denetiminde, Uluslararası akredite bir kuruluş olarak hizmet verecektir.

Bütün Yollar Taraklı Termal’e Çıkar…

Taraklı Termal Tarihi ipek Yolu üzerinde olup, Ankara – İstanbul hızlı tren duraklarına 30 dk. Cengiz Topel Havaalanına (Kocaeli) 100 km., Sabiha Gökçen Havaalanına (İstanbul) 160 km. yakınlıktadır.

BENZER OTELLERİ İNCELE OTEL HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ