Devremülk / Tatil nedir ?

Devremülk, son yıllarda özellikle kaplıca ve ılıca konut projelerinin yaygınlaşmasıyla sık sık duyduğumuz bir kavramdır. Peki nedir bu devremülk? Diğer yazlık yatırımlardan ya da tatil konseptlerinden farkı nedir? Devremülk, kişinin kendi belirlediği zaman dilimi içerisinde müstakil bir daireye TC tapusu ile sahip olmasıdır. Burada söz konusu olan daire genellikle tatil, kaplıca, ılıca veya dinlenme amacıyla tasarlanmış konutlarda bulunur. Bu sistemde kat mülkiyeti kanunu ile garanti altına alınmış ve bu hak birden fazla kişi arasında 15 günlük periyotlar halinde dağıtılmıştır. Burada devremülk sahipleri, kendi sahip oldukları periyot içerisinde konutla ilgili her türlü tasarrufa sahiptirler, kiraya verebilirler, satabilirler veya miras olarak bırakabilirler. Devremülk kavramı en çok devretatil ile karıştırılmaktadır hatta bu konuda zaman zaman tüketiciler yanlış yönlendirilmektedir. Devretatillerde ise mülk, en az üç yıllık bir için ve bu sürede en az bir haftalık zaman için kullanımının satılması durumudur.

Kullanıcılar neler Diyor ?

Genelde imkan buldukça yaz ayları içerisinde Türkiyeye geliyorum en fazla 2 hafta kadar tatil imkanımız oluyor bu sebeple bizim için ideal 1 hafta memelektte diğer hafta içinde Antalya veya Bodrum taraflarında devremülk kiralıyorum hem hesaplı hemde 4 kişi rahat kalabılıyor.
Suzan MEYDİNGER
Lodenfrey Muenchen

ipektatil bizim için neler yapıyor ?

Türkiyede Devremülk ve Devretatil sisteminin daha doğru ve Güvenilir bir şekilde ilerlemesi için çalışmalarını 5 ve 7 Yıldızlı Tatil Köyleri ve Rci ile birlikte yürütmektedir.

ipektatil bizim için neler yapıyor ?​

Sitemizde bulunan ilanların çoğunluğu sahibinden ilanlardır. İlan bilgilerinde hata bulunuyorsa bunu ilan sahibine ileterek ilanların güvenilir ve doğru olmasını sağlamaktadır.

ipektatil bizim için neler yapıyor ?​

Türkiyede RCİ Temsilciliği bulunmakaktadır. Bize en yakın Ofisi Yunanistanda bulunur. Herhangi bir ücret talep etmeden işleminiz varsa sizi yönlendirmektedir. Rci üyeliği bulunan kullanıcıların istekleri, Görüşleri ve önerilerinide Rci ile paylaşmaktadır.

ipektatil bizim için neler yapıyor ?​

Tesis Tanıtım Turları

Belirli Tesislerin Tanıtım Turları Etkinliğini Düzenlemketedir.

Tesis Bilgilendirmesi

Alınacak veya satılacak olan tesis konusunda detaylı bilgi paylaşımı yapmaktadır

Devremülk / Devretatil Önerileri

Devremülk almak yada kiralamak isteyen kullanıcılar için onların istekleri doğrultusunda tercih edebilecekleri bölgelerdeki tesisler hakkında bilgi ver öneride bulunmaktadır

Tatil Fikirleri

Rci Puanınız ile gidebileceğiniz Dünyada genelindeki Otellerin listesi

Araç Kiralama

Belirli ükelerin havaalanı Transferi Almanya, Fransa , İsveç, İspanya, Danimarka ...

Yaşanlılan Sorunlar

Konaklama yaptığınız Tesis ile ilgili bir sorun yaşadığınızda sorun hakkında size yardımcı olmaktadır. Sorularınızı Görüşlerinizi ve önerilerinizi Tesis ile paylaşmakta ve çözüm konusunda sizin yanınızda olmaktadır.

aklınıza Takılan Soru, Görüş ve Önerilerinizi bize iletmenizi rica ederiz...

Türkiye'de Devremülk Sitemininin Doğru ve Güvenilir işlemesi için Sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz

2012-2019 ipektatil.com

Menu