Körfez Termal

Körfez Termal

Edremit Güre’de bulunan Körfez Termal denize sıfır konumuyla büyük ilgi çekmektedir. Tesisin kendine özel kum plajı bulunmaktadır. Körfez Termal Sahibinden Satılık ve Kiralık Devremülk ilanları ile aradığınızı hemen bulun.

Bu kategoride güncel ilan bulunamadı.

Daha fazla bilgi için iletişim bölümünden irtibata geçebilir veya satılık devremülkünüz varsa "İlan Ver" bölümünden yeni bir ilan oluşturabilirsiniz.

Körfez Tatil Beldesi Genel Özellikler

Tatil köyü; Balıkesir Edremit İlçesi’ne bağlı Güre Beldesi’nin sahil şeridi üzerinde yer almaktadır. Körfez Tatil Beldesi ‘nin Kuzeyinde Kaz Dağları, güneyde ise Edremit Körfezi yer almaktadır. Ayrıca sahil şeridi arasında düz bir arazi üzerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda yol bağlantıları ile merkezi bir konumdadır.

9 adet bloktan oluşan ana yapı, dairelere maksimum deniz manzarası alacak şekilde tasarlanmıştır. Deniz manzarası olmayan kuzey bölümündeki daireler ise Kaz Dağları manzarasına sahiptir. Bloklar; bodrum, zemin kat, birinci ve ikinci katlar olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Ayrıca yapıda, 3 adet engelli tuvaleti ve toplam 7 adet asansör yer almaktadır. Aynı zamanda ana taşıyıcı sistemi betonarmedir.

Yapı içerisinde bulunan ortak kullanım alanlarına yapı dışına çıkmadan, her daireden kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Sirkülasyon alanlarında oluşturulan galeriler atriumlar, çatı ışıklıkları, geniş koridorlar ile mekanlar aydınlık ferah olacak şekilde tasarlanmıştır.

25.000 m² parsel alanın yaklaşık 15.000 m²’si projede peyzaj alanı olarak ayrılmıştır. Bloklar arasında geniş iç avlular bulunamkatadır. Böylece devre mülk sahiplerine hem kullanabilecekleri peyzaj alanları, hem de dairelere peyzaj manzarası sunulmuştur. Peyzaj projesi, farklı bloklarda yer alan yaya giriş ve çıkış noktalarından ortak kullanım alanlarına en kısa yürüyüş aksını oluşturacak şekilde birleştirilmiş ve bu yolların kesişim noktaları etkinlik ve dinlenme alanları olacak şekilde kurgulanmıştır. Bu sayede, yayaların yorulmadan peyzaj alanını tam manasıyla kullanması hedeflenmiştir. Peyzaj alanında; yeşil alanlar, yürüyüş yolları, yeme-içme kort alanları, süs havuzları, gölgelikli dinlenme alanları, çocuk oyun alanı, araç park alanları, güvenlik noktaları ve teknik alanlar bulunmaktadır. .

Otopark ve araç yollarına parsel dış çeperde yer verilerek, iç avluların tamamen yaya kullanımına sunulması amaçlanmıştır.

Tesisin hemen önünde yer alan sahil yaya yürüyüş aksı üzerinde, halk plajı ve iskele bulunmaktadır. Ayrıca yapı içerisinde ve peyzaj alanlarında engelli çözümleri sunulmuştur.

Dikkan Çeken Özellikleri

 • Bölgenin zengin mutfağını evinizin yanıbaşına taşıyan 500 m² kapalı alanlı restoran.
 • Bahçe, teras ve havuz başında bulunan 3 farklı kafeterya alanı.
 • Aynı anda 400 kişinin ibadet edebileceği mescit.
 • Toplantı ve organizasyonların düzenlenebileceği toplam 200 kişi kapasiteli çok amaçlı toplantı salonu.
 • Toplam 2.500 m² kapalı alana sahip bay ve bayan sosyal tesisler
 • Çatı katında 1.250 m²’lik bir alan üzerine kurulu olan ve yalnızca bayan sosyal tesislerindeki bir asansörle ulaşılabilen bayanlara özel güneşlenme terası, çatı ve çocuk havuzu.
 • İçerisinde masaj salonları, vitamin bar ve kuaför bulunan spa & güzellik merkezi.
 • Hem çocukların hem de ebeveynlerin tatilin keyfini çıkarmasını sağlayacak çocuk kulübü.

Ayrıca Kapalı veTermal Havuzlar, Çocuk Havuzları, Hamamlar, Saunalar, Dinlenme Odaları, Buhar Banyoları da bulunmaktadır.

Körfez Termal Kaplıca

Antik çağların ünlü dağı İda’nın bugünkü adı ile Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Güre Kaplıcaları, yüzyıllardır bölge halkına sağlık ve güzellik dağıtarak doğal yapıyı bozmadan bugüne kadar gelmiştir. Pek çok arkeolojik haritada ve tarihi metinlerde Güre Kaplıcaları‘nın ününden söz edilmektedir.

Bilimsel araştırmalara göre Termal suyu; ruhsal gerginliği azaltma, kaslarda yorgunluğu giderme, kasılmaları çözme/gevşeme, cildi yumuşatma ve dinçleştirme, ağrıyı azaltma gibi etkileri bulunmaktadır. Aynı zamanda sağlıklı kişilerde koruyucu kür uygulamaları için de ideal ve yaygındır.

Güre Kaplıca Suları, barındırdığı zengin mineral yapısı sayesinde, özellikle;

 • Müzmin romatizmal hastalıklar,
 • Kronik bel ağrısı,
 • Stres bozukluğu,
 • Bazı eklem hastalıklarının yumuşak doku ile ilgili bölümleri,
 • Kireçlenme,
 • Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumunda oluşan rahatsızlıklar,
 • Kronik dönemlerdeki bazı nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonu,
 • Spor yaralanmaları,

tedavisinde tamamlayıcı unsur olarak kullanılabilir niteliktedir.

Şifasıyla ünlü Güre Kaplıca Suyu, Körfez Termal ‘de yer alan bay ve bayan sosyal tesislerindeki termal havuzların yanı sıra tesisteki her dairenin banyosunda devre mülk sahiplerinin kullanımına sunulmaktadır.

KAZ DAĞLARI DOĞASI

Marmara ve Ege’nin yaşam kaynağı olarak anılan Kaz Dağları, oksijen kalitesi, biyolojik çeşitliliği, endemik bitkileri, şifalı otları, zengin yaban hayatı, ağaç zenginliği, kanyonları, dereleri, şelaleleri, termal suları, tarihi ve kültürel değerleriyle dünya çapında önemli bir eko turizm merkezidir. Kaz Dağları bu değerlerinin korunması amacıyla 1994’te milli park ilan edilmiştir.

Bugüne kadar Kaz Dağı’nda 800 farklı bitki çeşidi tespit edilmiş olup, bu bitkilerden başta Kaz Dağı Göknarı olmak üzere 32 tanesi sadece Kaz Dağları’nda yetişen (endemik) bitkilerdir.

Edremit Körfezi’nin kuzey kısmını takiben, doğu-batı yönünde 60-70 kilometre boyunca uzanan, UNESCO tarafından dünyanın sayılı biyosfer alanlarından biri olarak kabul edilen Kaz Dağları, topografik özellikleri ile dağcılık ve doğa sporları tutkunlarının buluşma noktasıdır.

İsviçre’deki Alp Dağlarından sonra oksijen yoğunluğu açısından Dünyada ikinci sırada yer alan Kaz Dağları, bu özelliği ve havasındaki sıfıra yakın nem oranı sebebiyle astım rahatsızlığı olanların çok rağbet gösterdiği bir bölgedir.

İletişim Bilgileri

Güre Mah. Millet Cad. No:14 Edremit / Balıkesir
E-Posta: info@korfeztatil.com.tr
Telefon: +90 266 385 60 10
Web sitesi

BENZER OTELLERİ İNCELE