Balıkesir Kaplıcaları

TERMAL OTELLERİN ÖZELLİKLERİ

Termal otel ne demek?

Yer altından çıkan doğal suların ve belli bir sıcaklık derecesine sahip suların bulunduğu alanlara kurulan tesislere Termal Otel veya Kaplıca oteli denilmektedir.

Termal otel özellikleri nelerdir?

Genel olarak termal oteller şifa ve hastalıklara karşı iyi gelmesi ile bilinmektedir. Kısaca Termal Otel Özellikleri ’nden bahsetmek gerekirse;

Tuz Odası:

Solunum hastalıkları: Astım Nefes darlığı ve göğüs sıkışmasında önemli rol oynar. Ayrıca Bronşit, Bronşiyal Hiperaktivite, Bronş Tüpü İltihabı, Akciğer Kronik İnflamasyonu ve Sinüslerin Kronik İnslamasyonunda etkilidir.

termal otel özellikleri

Buhar Odası:

Buhar banyosu olarakta isimlendirilmek mümkündür. Vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar. Aynı zamanda vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan bu yol ile atılabilmektedir.

termal otel özellikleri buhar odası

Hidro Terapi Odası:

Hidroterapi veya su terapisi, ağrıları hafifletmek ve fiziksel rahatlık sağlamak için suyun (sıcak, soğuk, buhar veya buz halinde) kullanılmasıdır. Su terapötik olarak birçok farklı yolla uygulanabilir.

hidro terapi odası

Sauna:

Sauna, Fazla yağların eritilmesini sağlar. Vücudunuzu toksinlerden ve ölü hücrelerden terleme yoluyla arındırmaktadır. Ayrıca kasları yumuşatır. Kas ve eklem ağrılarında tedaviye yardımcı olur. Grip ve nezle gibi enfeksiyonlarda iyileşme sürecini hızlandırır. Herşeyden önce Uyku bozukluğu, gerginlik gibi sorunların giderilmesini sağlamaktadır.

 Sauna: Fazla yağların eritilmesini sağlar. Vücudunuzu toksinlerden ve ölü hücrelerden terleme yoluyla arındırır. Kasları yumuşatır. Kas ve eklem ağrılarında tedaviye yardımcı olur. Grip ve nezle gibi enfeksiyonlarda iyileşme sürecini hızlandırır. Uyku bozukluğu, gerginlik gibi sorunların giderilmesini sağlamaktadır.

Aile Banyoları:

Eşinizle ve çocuklarınızla rahat edebileceğiniz hertürlü konfor düşünülüp tasarlanmış olan  termal banyolardır. Masajlı Termal havuz, (İsteğe bağlı Jakuzi VİP), Sauna, Mini Türk Hamamı, Geniş ve ferah dinlenme odası, Klima, Merkezi havalandırma, 180×200 dinlenme yatağı, LED TV, Minibar, Saç kurutma makinası, Telefon, Led ışıklandırma, Kartlı kilit sistemi, wc lavobo bulunmaktadır.

Aile Banyoları

Hamam:

Hamamlar, uzun müddet kalmamak şartıyla, sıcak su ve sabunla yapılacak vücut temizliği için iyi bir yıkanma ve temizlenme yerleridir. Hamamda terleyen vücudun, bir bez veya süngerle ovularak yıkanması, vücutta kan dolaşımını kolaylaştırarak insana rahatlık vermektedir.

Termal otellerdeki hamamlar osmanlının izlerini taşımaktadır. Ayrıca lüx ve konforlu olarak hizmet vermektedirler.

 Hamam: Hamamlar, uzun müddet kalmamak şartıyla, sıcak su ve sabunla yapılacak vücut temizliği için iyi bir yıkanma ve temizlenme yerleridir. Hamamda terleyen vücudun, bir bez veya süngerle ovularak yıkanması, vücutta kan dolaşımını kolaylaştırarak insana rahatlık verir. Termal otellerdeki hamamlar osmanlının izlerini taşımaktadır. Lüx ve konforlu olarak hizmet vermektedirler.

Kapalı Yüzme Havuzları:

Otellerin çoğunda kapalı yüzme havuzları bulunmaktadır. Genellikle kış aylarında tercih edilmektedir.

termal otel özellikleri

Masaj Salonları:

Medikal masaj, Aroma terapi masajı, İsveç Masajı, Spor Masajı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Yenileyici peeling vücut bakımı ve Dengeleyici yosun vücut bakımıda bulunmaktadır. Aynı zamanda, El ve ayak parafin bakımı, Parafin banyosu, Bitki banyosu, Kahve peeling, Medikal masaj,Aroma terapi masajı bezeri çeşitlilikte mevcuttur.

masaj salonu

DİĞER ALANLAR:

Açık Yüzme Havuzları:

Genellikle yaz aylarında havanın sıcak olması sebebi ile tercih edilmektedir. Kış aylarında sıcak su olarak hizmet veren açık havuzlar yazları ise ılık su olarak kullanıma sunulmaktadır.

club armonia bodrum

Spor Salonları:

Spor salonlarında özel eğitimli fitness antrenörleri bulunmaktadır. Her türlü ihtiyacınıza uygun aletleri burada bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

hitit ayaş termal otel özellikleri

Çocuklarınız İçin:

Siz termal suyun keyfini çıkarırken çocuklarınız içinde özel kreşler ve oyun odaları hizmete sunulmuştur.  Ayrıca çocuk havuzlarıda bulunmaktadır.

HİTİT AYAŞ TERMAL

Restoran, Mini Bar, Snack Bar :

Her otelin kendisine özel restoranı mevcuttur. Menüleri ve yemek çeşitleri otellerin kendisine has özellikleriyle beraber değişiklik gösterebilmektedir. Çoğu otelde bar kısımları mevcuttur. Havuzun keyfini çıkarırken içeceklerinizide yudumlayabilirsiniz.

hattuşa termal restoran

Market ve Alışveriş:

Otellerin hemen hemen hepsinde market ve alışveriş bölümleri bulunmaktadır. Tatiliniz için çoğu ekipmanı buralardan tedarik edebilirsiniz.

Kongre ve Toplantı Salonları:

Genellikle otellerin toplantı ve kongre merkezleri iş dünyasına hizmet etmektedir. Düğün organizasyon ve toplantılarınız için tavsiye edilir.

Akropol termal şehir

Aktivite Etkinlikler Eğlence:

Her otelin içerisinde farklı etkinlikleri mevcuttur. Tenis kortu, Basketbol ve futbol sahaları, Animasyon tiyatro etkinlikleri, Yoga ve Sabah yürüyüşleri, Gezi turları, Özel havuz oyunları, Cafeler, Süpermarket bölümleri, Playstation, Bilgisayar gibi oyun salonları ayrıca Konserler söyleşiler vb.

bodrum konakları

Ayrıca Termal Otel ‘lerin çoğunda Cilt analiz laboratuvarları, Kuaför, Çamur banyoları, Kar çeşmesi, Gibi diğer bölümlerde bulunmaktadır. Her tesisin özelliği farklıdır yazımız sadece bir otele yönelik değildir. Genel olarak Termal Otel Özellikleri ‘nden bahsedilmiştir.

TERMAL OTEL ÖZELLİKLERİ (DAİRE İÇİ)

Devremülk‘ler normal bir ailenin ihtiyacı doğrultusunda dekore edilmiştir. Sadece bavulunuzu alıp gelmeniz yeterlidir. Oturma odalarında genellikle kanepe tercih edilmektedir. Tv Radyo Uydu size eşlik eder. Yatak kılıfları veya çarşaflar otel konseptindeki gibi yenisi ile değiştirilmektedir. Sağlık üzerine kurulan bütün termal tesisler sağlık anlamında herşeye oldukça fazla önem vermektedir. Dairelerin Mutfak bölümleri ise sizin ihtiyacınıza göre tasarlanmıştır. Fırın, Çamaşır makinesi, Bulaşık makinesi yer almaktadır. Aynı zamanda Tence ve Tava, Tabak, Kaşık, Bardak vb. bulunmaktadır. Kendi eviniz gibi yemeğinizi yapabilirsiniz. Herşeyden önce banyo bölümlerinde küvet ve duş bölümü mevcuttur. Termal su bir çok dairede bulunur. Küveti termal su ile doldurabilir ve kullanabilirsiniz.

En küçük daire tipi 1+0 dır. Yani 2+1 kişiliktir. Mutfak amerikan mutfak olup sadece banyo bölümü ayrıdır. Genelde ekonomik bakımdan oldukça tercih edilir.

1+1 – 2+1 – 2+2 – 3+1… gibi devam eder. Özel ve vıp tarzı dairelerde mevcuttur. Sizin bütçenize ve ailenizin nufusuna göre size uygun olanı seçebilirsiniz.

termal otel özellikleri