TERMAL OTELLERİN ÖZELLİKLERİ

[metaslider id=7781]
  • TERMAL SULARIN GENEL ÖZELLİKLERİ:

  • Romatizmal hastalıklarda: Dejeneratif EklemHastalıkları -İnflamatuar Romatizmal Hastalıklar -Yumuşak Doku Romatizmaları
  • Lokomotor Sistemle İlgili Durumlarda: Kronik Bel Ağrısı -Diğer Ağrılı Durumlar -Travmatik Lezyonlar -Operasyonlar Sonrası
  • Endokrinal (Hormonal) Durumlarda: Menstrüel Siklus Bozuklukları- Endokrinal Disregülasyon- Fonksiyonal Düzenleyici Olarak
  • Genel Sağlık Güçlendirme: Her yaşta (Welness/ Prevantif Kür) -İleri Yaşlılık (Gençlik Kürü)
  • Cilt Hastalıklarında: –Psoriasis / Sedef Hastalığı -Dermalt / Egzama -Akne
  • Sinir Sistemiyle İlgili Durumlarda: Nörevejetatif Distoniler -Nevraljiler

 


SPA MERKEZLERİ:

Tuz Odaları:

Solunum hastalıkları Astım. Nefes darlığı ve göğüs sıkışması Bronşit. Bronşiyal Hiperaktivite. Bronş Tüpü İltihaba. Akciğer Kronik İnflamasyonu. Sinüslerin Kronik İnslamasyonu.

Buhar Odaları:

Buhar banyosu vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan…

Hidro Terapi Odaları:

Hidroterapi veya su terapisi, ağrıları hafifletmek ve fiziksel rahatlık sağlamak için suyun (sıcak, soğuk, buhar veya buz halinde) kullanılmasıdır. Su terapötik olarak birçok farklı yolla uygulanabilir.

Sauna:

Fazla yağların eritilmesini sağlar. Vücudunuzu toksinlerden ve ölü hücrelerden terleme yoluyla arındırır. Kasları yumuşatır. Kas ve eklem ağrılarında tedaviye yardımcı olur. Grip ve nezle gibi enfeksiyonlarda iyileşme sürecini hızlandırır. Uyku bozukluğu, gerginlik gibi sorunların giderilmesini sağlamaktadır.

Aile Banyoları:

Eşinizle ve çocuklarınızla rahat edebileceğiniz hertürlü konfor düşünülüp tasarlanmış olan  termal banyolarda,

Masajlı Termal havuz, (İsteğe bağlı Jakuzi VİP), Sauna, Mini Türk Hamamı, Geniş ve ferah dinlenme odası, Klima, Merkezi havalandırma, 180×200 dinlenme yatağı, LED TV, Minibar, Saç kurutma makinası, Telefon, Led ışıklandırma, Kartlı kilit sistemi, wc lavobo bulunmaktadır.

Hamam:

Hamamlar, uzun müddet kalmamak şartıyla, sıcak su ve sabunla yapılacak vücut temizliği için iyi bir yıkanma ve temizlenme yerleridir. Hamamda terleyen vücudun, bir bez veya süngerle ovularak yıkanması, vücutta kan dolaşımını kolaylaştırarak insana rahatlık verir.

Termal otellerdeki hamamlar osmanlının izlerini taşımaktadır. Lüx ve konforlu olarak hizmet vermektedirler.

Kapalı Yüzme Havuzları:

Otellerin çoğunda kapalı yüzme havuzları bulunmaktadır. Genellikle kış aylarında tercih edilmektedir.

 

Masaj Salonları:

Medikal masaj / Aroma terapi masajı – İsveç Masajı / Spor Masajı – Yenileyici peeling vücut bakımı – Dengeleyici yosun vücut bakımı –  El ve ayak parafin bakımı / Parafin banyosu – Bitki banyosu / Kahve peeling – Medikal masaj / Aroma terapi masajı

DİĞER ALANLAR:

Açık Yüzme Havuzları:

Genellikle yaz aylarında havanın sıcak olması sebebi ile tercih edilmektedir. kış aylarında sıcak su olarak hizmet veren açık havuzlar yazları ise ılık su olarak kullanıma sunulmaktadır.

Spor Salonları:

Spor salonlarında özel eğitimli fitness antrenörleri bulunmaktadır. Her türlü ihtiyacınıza uygun aletleri burada bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Çocuklarınız İçin:

Siz termal suyun keyfini çıkarırken çocuklarınız içinde özel kreşler ve oyun odaları hizmete sunulmuştur.  Ayrıca çocuk havuzlarıda bulunmaktadır.

Restoran, Mini Bar, Snack Bar :

Her otelin kendisine özel restoranı mevcuttur. Menüleri ve yemek çeşitleri otellerin kendisine has özellikleriyle beraber değişiklik gösterebilir.

Çoğu otelde bar kısımları mevcuttur havuzun keyfini çıkarırken içeceklerinizide yudumlayabilirsiniz.

Market ve Alışveriş:

Otellerin hemen hemen hepsinde market ve alışveriş bölümleri bulunmaktadır. Tatiliniz için  çoğu ekipmanı buralardan tedarik edebilirsiniz.

Kongre ve Toplantı Salonları:

Genellikle otellerin toplantı ve kongre merkezleri iş dünyasına hizmet etmektedir. Düğün organizasyon ve toplantılarınız için tavsiye edilir.

DAİRE(ODA) İÇİ ÖZELLİKLER:

Devremülkler normal bir ailenin ihtiyacı doğrultusunda döşenmiştir sadece bavulunuzu alıp gelmeniz yeterlidir. Oturma odalarında genellikle kanepe tercih edilir Tv Radyo Uydu size eşlik eder. Yatak kılıfları veya çarşaflar otel konseptinde ki gibi yenisi ile değişir Sağlık üzerine kurulan bütün termal tesisler ve diğer oteller temizliğe ve sağlığa önem verir. Dairelerin Mutfak bölümlerinde sizin ihtiyacınıza göre Fırın Çamaşır makinesi Bulaşık makinesi Tencerisi Tavası Tabağı Bardağı herşeyi bulunur. Kendi eviniz gibi yemeğinizi yapabilirsiniz. Banyo bölümlerinde küvet ve duş bölümü mevcuttur. Termal su her dairede bulunur Küveti termal su ile doldurabilir ve kullanabilirsiniz.

En küçük daire tipi 1+0 dır yani 2+1 kişiliktir Mutfak amerikan mutfak olup sadece banyo bölümü ayrıdır. Genelde ekonomik bakımdan oldukça tercih edilir.

1+1 – 2+1 – 2+2 – 3+1… gibi devam eder özel ve vıp tarzı dairelerde mevcuttur. Sizin bütçenize ve ailenizin nufusuna göre size uygun olanı seçebilirsiniz.

Aktivite Etkinlikler Eğlence:

Her otelin içerisinde farklı etkinlikleri mevcuttur. Tenis kortu, Basketbol ve futbol sahaları, Animasyon tiyatro etkinlikleri, Yürüyüşler ve gezi turları, Özel havuz oyunları, Cafeler, Süpermarket bölümleri, Playstation, Bilgisayar gibi oyun salonları, Konserler söyleşiler vb.

Ayrıca termal Otellerin çoğunda Cilt analiz laboratuvarları, Kuaför, Çamur banyoları, Kar çeşmesi, Gibi diğer bölümlerde bulunmaktadır. Her tesisin özelliği farklıdır yazımız sadece bir otele yönelik değildir.  Genel olarak otellerin özelliklerinden bahsedilmiştir.

UNUTTUĞUMUZ BİR YER Mİ KALDI… LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMDAN BİZE İLET !!!

[caldera_form id=”CF59cff40d24857″]
WhatsApp İletişim