DEVRE TATİL

dEVRETATİL

Devre tatil veya paylaşımlı tatil sahipliği; havuz, bar ve restoran gibi birçok olanak bulunabilen bir tesiste belirli bir süre için (genellikle bir hafta veya daha fazla) tatil konaklaması satın almanız anlamına gelir.

Devre Tatil Neden Mükemmel Bir Tatil Seçeneğidir?

Devre tatil veya paylaşımlı tatil sahipliği; havuz, bar ve restoran gibi birçok olanak bulunabilen bir tesiste belirli bir süre için (genellikle bir hafta veya daha fazla) tatil konaklaması satın almanız anlamına gelir.

Devre tatil, sevdikleri bir varış noktasında bir eve sahip olmak isteyen ancak tam sahipliği karşılayamayan veya ikinci bir ev satın almanın finansal yükü altına girmek istemeyen kişilere finansal olanakları dahilinde tatil evi sahipliği sunar.

Tesislerde genellikle bir haftalık sahiplik seçeneği sunulur. Aynı tesiste veya aynı geliştiricinin sahip olduğu başka tesislerde ek hafta satın alınabilir. Sahip olduğunuz tesise her yıl gitmek istemiyorsanız RCI üyeliğiniz sayesinde sahip olduğunuz hafta ile tatil değişim programımıza katılarak sahip olduğunuz tesiste farklı bir hafta için rezervasyon yapabilir veya tamamen farklı bir tesiste başka bir hafta alabilirsiniz. Kısmi sahiplik mülkleri ve varış noktası kulüpleri genellikle birkaç haftadan fazla olan daha uzun sahiplik süreleri sunar. Bunlar genellikle ayrıcalıklı konumlardaki üst düzey mülklerdir.

DEVRETATİL TÜRLERİ

Sabit Hafta

Belirli bir tesiste bir hafta (veya daha fazla) satın alın ve her yıl aynı tarihlerde tatile çıkın.

Değişken Hafta

"Sahip olduğunuz tesisin" size atadığı tarihlerde bir hafta (veya daha fazla) satın alın. Bu, her yıl farklı tarihlerde olabilir.

Kısmi Sahiplik

Yoğun talep gören konumlardaki üst düzey mülklerde birkaç hafta sunar. Kullanım genellikle sabit ve değişken haftalar arasında sırayla gerçekleşir. Sahipliğe mülke yönelik finansal fayda da dahil olabilir.

Satın Al ve Bırak

Sabit bir dönem için bir mülkten hisse satın alın ve konaklamadığınız zamanlarda kira gelirinden faydalanın. Dönemin sonunda mülk satılır ve sermaye kazancı tüm taraflar arasında paylaştırılır.

DEĞİŞİM SEÇENEKLERİ
ÜLKELER
RCI ÜYELERİ

Ev değiştirmekten çok daha fazlası

Devre tatil sahibi olmak, bir mülke tamamen sahip olmanın ve bakım masraflarının getirebileceği finansal riski azaltarak size her yıl garantili bir tatil sunar. Tatil sahipliği tesisleri, otellere kıyasla daha geniş konaklama olanaklarına ve çok daha fazla tesis içi imkana sahip olabilir.

Bununla birlikte, bir tatil değişim hizmeti sağlayıcısı üyeliğiniz olmadan devre tatil haftanızı başka bir yerdeki alternatif bir tatille değiştiremezsiniz. RCI’a katılarak çok çeşitli tatil seçeneklerinden yararlanın. Ünite boyutu veya varış noktasına bakılmaksızın hafta başına aynı düşük ücret karşılığında dünya genelinde bulunan üye tesislerimizdeki mülklerle değişim yapabilir ve indirimli kiralık tatillere ve tatil “ekstralarına” erişim sağlayabilirsiniz.
Devre mülk/Devre tatil (paylaşılan tatil sahipliği), bir tatil tesisinde normalde bir hafta,iki hafta,üç hafta veya daha uzun bir süre için kullanım hakkını satın aldığınız bir uygulamadır. ikinci bir ev alma imkânınız bulunmuyorsa, ekonomik durumunuzu düşünüyorsanız mülke yüklü bir yatırım yapmak istemiyorsanız milyonlarca ailenin de içinde bulunduğu bir tatil tesisine sahip olabilmenizi sağlar ve bunun yanında RCI ile Uluslararası değişim yapma imkanı sağlanır toplam 100 ülke genelinde 4500tesis te tatil yapabilir görmek ve gitmek istediğiniz bir çok ülkeye RCI ile gidebilirsiniz.


logo

Neden devre tatil?

 
purchase timeshare as a holiday option

Devre tatil (veya diğer bir adıyla paylaşılan tatil sahipliği), bir tesis mülkünde genellikle bir hafta veya daha uzun olmak üzere belirli bir kullanım süresi satın aldığınız bir uygulamadır. Devre Tatil sistemi tatil evi sahipliğini, sevdikleri bir tatil yerinde ikinci bir evleri olmasını isteyen ancak tüm sahipliği karşılayamayan veya ikinci bir ev almak için gerekli finansal yatırıma girmek istemeyen kişilerin ulaşabilecekleri finansal seviyeye getirir.

Tesisler genellikle, aynı tesiste veya aynı geliştiricinin sahip olduğu başka tesislerde ek hafta satın alma potansiyeliyle birlikte yalnızca bir haftalık sahiplik ve kullanım seçeneği sunar. Kısmi sahiplik mülkleri ve "destination kulüpler" genellikle en iyi konumlarda yüksek gelir grubuna hitap eden mülklerde birkaç haftadan oluşan daha uzun süreli sahiplik seçeneği sunar.

purchase timeshare as a holiday option

Devre tatile veya kısmi mülke sahip olmanın en büyük avantajı, bir mülke tamamen sahip olmanın ve bakımını yapmanın getirebileceğinden daha az finansal riskle 'ev konforunda' garantili bir tatil imkanı ve çok daha fazlasını sunmasıdır. Tatil sahipliği tesisleri, otellerle karşılaştırıldığında daha geniş konaklama birimleri sağlayabilir ve daha fazla tesis içi konuk olanağı sunabilir.

Ancak bir Tatil Değişim hizmet sağlayıcısı üyeliğiniz olmadan devre tatil haftanızı başka bir yerdeki alternatif tatille değiştiremezsiniz. RCI'a katılarak, RCI'ın değişim programına kaydolan mülklerle değişim yapmak ve Wyndham Worldwide konaklama grubu bünyesindeki ortak şirketlere ait konaklama birimlerimizde tatil yapmak gibi çok çeşitli tatil seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Şu anda RCI Tatil Değişim ağı kapsamında 100'den fazla ülkede yaklaşık 4.500 bağlı tesis ile heyecan verici tatil deneyimlerine erişebilirsiniz.

purchase timeshare as a holiday option

Satın alabileceğiniz tatiller:

Her yıl aynı dönemde ziyaret edebileceğiniz belirli bir tesiste yılın belirli bir döneminde bir haftalık (veya daha fazla) tatiller.

Esnek hafta – her yıl 'sahip olduğunuz tesis' tarafından size tahsis edilir. Bu, her yıl aynı hafta için geçerli olmayabilir.

Puanlar – ‘para birimi’ olarak kullanılır. Her tesise/haftaya bir puan değeri tahsis edilir. Puanlar araba kiralama, havalimanı otelleri ve etkinlik biletleri dahil olmak üzere RCI Points Ortak ürünlerinde de kullanılabilir.

Kısmi sahiplik – çok rağbet gören tatil yerlerinde bulunan lüks mülklerde birkaç haftalık (genellikle genellikle bir aydan üç aya değişen sürelerle) kullanım sağlar. Bu mülklerde çoğunlukla konsiyerj servisi, kişisel seyahat hizmetleri ve başka imkânlar da sunulur. Kısmi sahiplik tatillerinizin kullanımı genellikle dönüşümlüdür veya sezon içinde sabit ve esnek dönemlerin karışımından oluşur. Kısmi mülkler için bölgedeki gayrimenkullerin yeniden satış değerlerinin uygulandığı biliniyorsa, kısmi sahiplik alınarak mülke finansal bir yatırım yapılabilir.

Satın Al-Kirala programları – Belirli bir süre için bir mülkten hisse alırsınız ve burada kalmadığınız zamanlarda kira gelirinden faydalanırsınız. Belirlenen dönemin sonunda mülk satılır ve tüm taraflar sermayenin değerlenmesinden pay alır. Ara dönemde ise alıcı kendi hissesini serbest piyasada satabilir.

RCI Tatil Değişim programına veya Registry Collection'a (RCI'ın kısmi lüks mülk değişim programı) üye olup yukarıda listelenen mülk türlerinden herhangi birinden paylaşılan tatil sahipliği alanlar 'konaklama sürelerini' veya 'sahip oldukları haftayı' sırasıyla RCI'a ve Registry Collection'a bağlı tesislerde bir veya daha fazla hafta ile değiştirebilir.

purchase timeshare as a holiday option

Devre Tatil sahipleri, diğer tüm perakende müşterilerine göre daha güçlü tüketici koruma yasalarıyla korunmaktadır. 2011 yılından itibaren AB Devre Tatil Direktifi ile, herhangi bir şekilde depozito alma yasağı ve satın alma işlemiyle ilgili sözleşme imzalandıktan sonra 14 günlük bekleme süresinin bulunması gibi, devre tatilin satış şekline ilişkin sıkı düzenlemeler getirilmiştir. Bu süre boyunca satın alan taraf sözleşmeyi iptal edebilir ve herhangi bir ödeme yapması gerekmez.

Sahiplik ve kullanım hakları ve sorumluluklarıyla ilgili ayrıntıları sahip olduğunuz tesisin tüzüğünde bulabilirsiniz. Genellikle temizlik, bina onarımı, havuz temizliği, bahçe işleri ve güvenlik masraflarını kapsayan yıllık bir bakım ücretini ödemekten sorumlu olursunuz. Bir haftalık sahiplik için bakım ücreti başlangıç tutarı 870 TL olabilir ve devre tatilinizin büyüklüğüne, kaliteye ve tesis içi olanaklara bağlı olarak artış gösterir.

Tesisler profesyonel yönetim şirketleri tarafından veya tesisin bakımını yönetmesi için bir Tesis Sahipleri Komitesini görevlendiren tesis sahipleri tarafından işletilebilir.

Resort Development Organisation (RDO) gibi sektörel müşteri kuruluşları devre tatil sahiplerine öneri, destek ve rehberlik sunar.

purchase timeshare as a holiday option

Tesis geliştiricilerinin yalnızca tek bir işlevi vardır; birden fazla tatil yerinde bir veya daha fazla tesis inşa edip geliştirirler. Ayrıca yeni satın alanları desteklemek üzere finansal paketler de sunabilirler. Geliştiriciler, mülkler satılabilir duruma geldiğinde, mülkün bulunduğu ülkenin yasaları ve AB Devre Tatil Direktifi uyarınca devre tatil sahiplerinin haklarını korumak üzere bir süreç başlatırlar.

Tipik olarak şunlar dahildir:

Tesis için bir yönetim anlaşması – Tesisin işletilmesi için gerekli bütçe ve tesis sahipleri komitesi (oluşturulmuşsa) ile yönetim şirketi arasındaki ilişkinin ayrıntıları bu anlaşma ile belirlenir.

Devre tatil sahipleri konaklama biriminin kendisine değil, konaklama biriminin kullanım haklarına sahiptir. Yasal sahiplik genellikle bir yediemine (trust company) verilir. Geliştirici, mülkün haklarını yediemine verir ve karşılığında her konaklama ünitesi için üyelik sertifikaları alır. Finansal olarak korunmanızı sağlamak için mülkler fonda tutulur.

Bazı geliştiriciler mülkün kullanım haklarını geliştiriciden, satın alan tarafa devreden anlaşmanın yasalara uygunluğunu denetleyen bir noter aracılığıyla sözleşme yapar ve işbirliği içerisinde hareket eder.

purchase timeshare as a holiday option

Hayır. RCI bir Değişim Tatili hizmet sağlayıcısıdır ve herhangi bir mülk veya tesisin sahibi değildir. Tesis geliştiricileri kendi tesislerinin RCI gibi bir devre tatil değişim ağına bağlanmasını seçebilirler.

Değişim programımızda en yakın rakibimizin iki katından daha fazla bağlı tesis bulunuyor; bu yüzden devre tatili satın almayı düşünürken geliştiricinizin hangi değişim şirketi ile çalıştığını ve hangi değişim şirketine üye olmak istediğinizi iyi değerlendirmenizde fayda var.

purchase timeshare as a holiday option

Bir devre tatiliniz varsa ve tatil seçenekleri ve üye avantajları açısından daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, RCI katıldığınızda 100'den fazla ülkede yaklaşık 4.500 bağlı tesise erişim sağlayabilirsiniz. Devre tatil haftanızı Değişim Tatili konaklama ağına eklediğinizde dünyanın dört bir yanında bir veya daha fazla tatil alabilirsiniz ve üstelik hepsi için haftalık olarak mülk başına aynı değişim ücretini ödersiniz.

Belirlediğiniz üyelik seçeneğine (RCI Weeks veya RCI Points) bağlı olarak mülkünüze değişim gücü veya puan değeri tahsis edilir. Yalnızca aynı değerdeki veya daha ucuz bir tatil için rezervasyon yapar ve değişim ücretinizi ödersiniz. Ailenizle birlikte gerçekten özel bir tatil yapmak istiyorsanız veya değişim gücünüzün ya da puan değerinizin üzerindeki bir tesiste tatil yapmak istiyorsanız, RCI ile hayallerinizi süsleyen tatile çıkmak için kullanım yılları farklı olan haftalarınızı birleştirebilir veya yıllık olarak tahsis edilen puanlarınızı saklayabilir ve ödünç alabilirsiniz. İstediğiniz zaman 'düşük değerli değişimler' de yapabilirsiniz; yani daha fazla tatil almak için değeri yüksek olan sahip olduğunuz haftanızı, daha düşük değerli iki veya üç hafta ile değiştirebilirsiniz.

Bir RCI üyesi olarak, haftalarınızı veya puanlarınızı kullanmadan kendiniz ve aileniz için daha da fazla tatil fırsatı elde etmek için nakit tatillerde (RCI Son Dakika Tatilleri ve Ekstra Tatiller) harika indirimlerden faydalanırsınız. Ayrıca üyelerimize son dakika rezervasyonlarında puan değeri indirimleri ve indirimli değişim fırsatları sunarak sahip olabilecekleri arta kalan kredileri veya puanları kullanma imkanı sağlıyoruz; böylece hiçbiri boşa gitmez!

purchase timeshare as a holiday option

- Devre tatil sektörü, 50 yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürmektedir.

- RCI piyasadaki en eski değişim tatili şirketidir; 1974 yılından bu yana üyelerimize tatil imkanları sunuyoruz.

- Avrupa'da 1.300'ü aşkın tesis vardır

- Hilton Hotels, Disney, MacDonald Hotels & Resorts ve Sol Melia dahil olmak üzere çeşitli prestijli otel markalarında da uzun zamandır devre tatil olanağı sunulmaktadır. Üstelik sayıları da gittikçe artmaktadır.

- Devre tatilinizi kullanmak istemiyorsanız, istemediğiniz kullanım süresini ailenize ve arkadaşlarınıza devredebilirsiniz.

- Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda kısa vadeli ve deneme amaçlı sahiplik olanakları geliştirerek hayat boyu sürecek bir yatırım yapmadan devre tatilin sunduğu yaşam tarzını deneme imkanı sunuyoruz.

- Resort Development Organisation (RDO) gibi sektörel müşteri kuruluşları devre tatil sahiplerine öneri, destek ve rehberlik sunar.

- Sunduğu tüm tesis deneyimlerinin benzer bir kalitede olmasını sağlamak için elinden geleni yapan bir Değişim Tatili hizmet sağlayıcısı olarak RCI, üyelerinin yerine tesis kalitesini izlemektedir. Bağlı Tesis Hizmetleri ekiplerimiz, belirlenen kalite kriterlerini korumak adına bağlı tesislerle işbirliği yaparak bağlı tesisleri denetler.

- RCI üyelerimizin Hoş Geldiniz anketinde belirttikleri görüşlerin skorlarını kullandığımız için bağlı tesislerin RCI kalite derecelerini belirlememizde RCI üyelerimiz bizlere yardımcı olur.

- Bağlı tesisin kalite standartlarını korumaması durumunda, kabul edilebilir kalite kriterlerinin altında olan tüm bağlı tesisler RCI bünyesinden çıkarılır.

 
WhatsApp İletişim