SIKÇA SORULAN SORULAR

 • İPEKTATİL DEVREMÜLK SATIYOR MU?
  • Hayır. İPEKTATİL herhangi bir mülk veya tesisin sahibi değildir. Bu sebeple devremülk alım ve satımı yapmamaktadır. Sizin adınıza herhangi bir devremülkü alıp satmaz Kiraya vermez herhangi bir ücret vs talep etmez.

 • NASIL İLAN VEREBİLİRİM ?
  ipektatil.com üzerinden devremülk ilanı verebilmek için ilan ver bölümünden ilan formunu eksiksiz doldurup göndermeniz yeterlidir hem kolay hem avantajlıdır. Herhangi bir üyelik gerektirmez.

 • İLANIM NE ZAMAN YAYINA ALINIR ?
  İlanınız ödemeniz ardından aynı günün akşamı 20.00 ile 23.59 saatleri arasında yayına alınmaktadır. İlanınız yayına alındığında detaylı bilgi mail adresinize gönderilmektedir.

 • İLANIMI NASIL DÜZENLERİM ?
  İlanızın fiyatını veya diğer kısa bilgilerde değişiklik yapmak isterseniz iletişim bölümünden veya whatsapp dan bize değişmesini istediğiniz bilgileri yazmanız yeterlidir.

 • İLANIMA FOTOĞRAF YÜKLEYEMEDİM
  ipektatil.com yanlış fotoğraf yükleme sorununun önüne geçebilmek için sadece tesisin genel fotoğraflarını yayınlamaktadır. Sizin belirttiğiniz daire tipinizin fotoğrafları sistemimizde kayıtlı olup ilanınıza orjinal ve resmi tesis fotoğraflarını yüklemektedir. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek sizin göndereceğiniz fotoğraflarıda yayınalayabiliriz.

 • VİTRİN FOTOĞRAF DEĞİŞİMİ
  ilanınız yayına alındığında sistemin tomatik atayacağı vitrin fotoğrafı ile yayına girmektedir. ilanınız yayına girdikten sonra vitrin fotoğrafını beğenmezseniz ipektatil@hotmail.com adresine bir adet vitrin fotoğrafı gönderebilirsiniz.

 • İLAN ÜCRETİ VE ÖDEME YÖNETİMİ
  ipektatil.com Eft/Havale ile çalışmaktadır. neden derseniz banka komisyon ve faizleri bir hayli fazladır buda ilan ücretlerinin yükselmesi anlamına gelmektedir. ipektatil.com herhangi bir ticari faaliyet veya kar amacı gütmemektedir. ilanların ücretli olması sitenin devamlılığı için gerekmektedir.

 • İLAN ÜCRETİ İÇİN HANGİ BANKAYI KULLANIYORSUNUZ ? 
  İlan ücretleri için Türkiye Ekonomi Bankası nı kullanmaktayız Zaten Eft işlemlerinde banka adı şubesi farketmiyor iban numarası ile istediğiniz veya kullandığınız bankadan (internet veya cep şube) işleminizi yapabilirsiniz. Bankamatikten Havale yapmak isterseniz Teb bankası bankamatiğini kullanmanız gerekmektedir. Farklı bir banka hesabı isterseniz müşteri temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

 • NEDEN İPEKTATİL.COM A İLAN VERMELİYİM ?
  İpektatil sadece devremülk ve Otel üzerine çalıştığı için diğer kullanılan internet siteleri, gazeteler ve dergilerden daha faydalıdır. Termal tesis turları ve yurtdışında yürütülen çalışmalar ile müşterilerini kendi sitesine yönlendirmektedir. Aktif katılımlı termal tesis turlarından gelen müşterilerini ipektatil.com a yönlendirerek her açıdan iki tarafada kazanç ve avantaj sağlamaktadır. Ayrıca Dünyanın en büyük otel rezervasyon sitesi olan Booking.com ile ortak çalışmaktadır. ipektatil.com otel rezervasyonlarında da yurtdışından büyük talep görmektedir. Başta Almanya ve Fransa olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde hizmet vermekte olan ipektatil size bu açıdan da müşteri faydası sağlıyor.

 • NEDEN İPEKTATİL.COM DAN DEVREMÜLK ALMALIYIM ?
  ipektatil.com ilan sürelerindeki faydasıylada müşterilerine daha uzun vadede yatırım imkanı sunuyor. ipektatil.com üzerinden devremülk alırsanız size satış öncesi ve satış sonrasıda destek vermektedir. Türkiyede bulunan Termal tesislerdeki çalışanlarıyla sizlere her konuda yardım ve destek sağlamkatadır. İster alırken ister satarkende ipektatil.com danışmaları sizinle ilgilenir ve sorularınızı yanıtlar. Bu hizmet Türkiyede sadece ipektatil.com dadır.

 • DEVREMÜLK NEDİR ?
  Genellikle dinlencede kullanılmak için yapılan çok daireli bir yapıda çok ortakça ortaklaşa satın alınan, ortaklarca dönem dönem ve yalnızca belli dönem ve gün sayısınca kullanılabilen daire.

 • DEVREMÜLK DÖNEMLERİ VE SÜRESİ NEYİ İFADE EDER ?
  Dönem bilgisi: Yılın hangi ay ve haftalar içerisinde kullanım imkanı olduğunu ifade eder. Her tesisin farklı olabilir Kırmızı dönem yaz mevsimi, Mavi dönem kış mevsimi, Beyaz dönem ise bahar mevsimini tanımlamaktadır. Kırmızı dönem en üst olup yılın istediğiniz tarihlerinde kullanım imkanı sunar. Bazı tesislerde ise belirli tarhi aralığı bulunur örneğin 20.03 ile 27.03 arası. Bunların haricinde 15 gün son bahar 15 gün yaz 15 gün de kış olarak 45 günlük olanlarda mevcuttur.
  Süre Bilgisi: Yılın hangi ayında ve ne kadar süre ile kullanılacağını ifade eder. Devre mülk/Tatil en az 6 ve 7 günlük satılmaktadır genel olarak 7 gün, 10 gün, 15 gün, 21 gün, 45 gün gibi ilerler ve süre arttıkça yıldat fiyatlarda artmaktadır.

 • DAİRELERİN İÇERİSİNDE NELER MEVCUTTUR ?
  Her tesisin daire içerisi farklı olabilmektedir. Genel olarak içerisinde sizin ihtiyacınıza yönelik her şey bulunmaktadır. Mutfak eşyaları, Fırın, Kanepe, Yatak, Koltuk, Şezlong, Masa, Sandalye, Tv, Uydu, Klima, Buzdolabı, Ketıl, Bardak, Tabak, Kaşık, Çatal, vb. Sistem otel mantığı gibi hareket eder siz gelmeden daire için hijyen açısından komple temizlenir ve çarşaf battaniye yorgan nevresim vb. yenilenir/temizlenir.

 • TERMAL TESİSLERİN HAVUZLARI HİJYENİK MİDİR ?
  Bütün termal tesisler yönetmelik gereği hijyen açısından kontrol edilmektedir. Sağlığa önem verdikleri için çoğu tesisin spa merkezine galoş takarak girersiniz. Havuzları günlük haftalık olarak temizlenmektedir. Her termal tesisin kaplıca suyunun yeterlilik belgeliri mevcuttur bunları kontrol edebilirsiniz.

 • TERMAL SUYUN İYİLEŞTİRME ÖZELLİĞİ VAR MIDIR ?
  Elbette bunu es geçemeyiz termal suyun bin bir çeşit hastalığa faydası olduğu kanıtlanmıştır. örn.
  Solunum Sistemi Hastalıkları, Cilt Hastalıkları, Kas- İskelet Sistemi Hastalıkları,
  Kalp-Dolaşım Sistemi Hastalıkları, Mide-Bağırsak- Metabolizma Hastalıkları,  Böbrek ve İdrar Yoları Hastalıkları,  Kadın-Doğum Hastalıkları, Nörolojik Hastalıklar

 • RCI NEDİR ?
  RCI: Uluslar arası devre tatil değişim sistemi olarak tanımlanır. Örneğin sizin Akdeniz bölgesinde bir devretatiliniz var diyelim sıkıldınız bu yıl başka bir tesiste hakkımı kullanmak istiyorum diyorsunuz ve RCI kataloğundan kendinize farklı bir tesisten yer seçiyorsunuz hepsi bu kadar. Tabi RCI değişim ücretlerinide hesaba katmayı unutmayınız bunlar her tesise göre farklılık gösterir. Detaylı bilgi için RCI İnternet sitesini kontrol edebilirsiniz. http://www.rci.com/pre-rci-tr_TR/index.page

 • YILDAT NEDİR, NEDEN ALINIR VE NERELERE HARCANIR ?
  Yıldat Tesisinizin belirlediği ve yıllık alınan bir ücrettir apartman aidatları gibi düşünebilirsiniz ama sadece yılda bir defa alınır. Yıldatlar Tesise, Daire tipine, Kullanım süresine göre farklılık  göstermektedir. Genel olarak ele aldığımızda  örneğin 125 Euro yıldatınız var diyelim. Bu yıldatlar kullanım yaptığınız sene için alınır kullanım yapmadığınız yıl için sizden yıldat talep edilmez. Tesisin genel giderleri, Temizlik, Güvenlik, Yeşillendirme, Bakım ve Onarım çalışmaları, Daire içerisindeki mutfak aletleri yatak ve kanepeler Tv ler, Tesiste çalışanların maaşları gibi sıralandırabiliriz. Daire içerisindeki Araç ve Gereçler her 4 yılda bir yenilenmektedir.
  Not: Yıldatların yatırılma süreleri vardır bunları tesisinizden öğrenebilirsiniz.

 • DEVREMÜLKÜMÜN SATIŞINI NEREDE YAPABİLİRİM ?
  Kullanım hakkızı veya Sözleşmenizi başka birinin üzerine devretmek istediğinizde üye olduğunuz tesise giderek ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca Noter ve Tapu kadastroda da yapılmaktadır bunlar Sizin üye olduğunuz tesisin üyelik şartlarına göre değişiklik gösterir. Daha detaylı bilgi için Tesisinizin müşteri hizmetlerini aramanızı öneririz.

 • DEVREMÜLKÜM VAR NASIL SATABİLİRİM NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?
  Öncelikle devremülkünüz için fiyat araştırması yapmanızı öneririz. Aynı devremülk farklı fiyatlardan satın alınabilmektedir. Bunun için kendi tesisinize başvurabilir yada internet üzerindeki ilan sitelerini deneyebilirsiniz. Devremülk üzerine olan siteler daha etkili olabilmektedir. Fiyat, daire bilgisi, dönemi ve aidatı etkili olan etmenlerdir. İlanınız için doğru fiyatı bulup ipektatil.com üzerinden ilan vermenizi tavsiye ederiz. Fiyat konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz iletişim bölümünden bize tesis adı dönemi ve daire oda sayısını veya daire adını yazmanız yeterlidir Piyasa araştırması yapılıp size en kısa sürede yanıt verilecektir Sonuca göre ipektatil.com üzerinden yeni ilan oluşturabilirsiniz Farklı sorularınızıda bize yazmayı unutmayın devremülk üzerine bilgimizi sizinle paylaşmaktan mennun oluruz.

 • DEVRE MÜLK’TEN VAZGEÇME HAKKIM VARMI DIR ?
  Devre mülk/devre tatili alıcılarının 14 günlük vazgeçme süresi vardır. Yani Termal bir tesisten bir daire satın aldınız ama sonra içinize sinmedi ve vazgeçmek istiyorsunuz. Aldığınız tarihten itibaren yasal olarak 14 gün içerisinde vazgeçebilirsiniz bu hak resmi olarak tanınmıştır.

 

 

SİZDEN GELEN SORULAR

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER( Güncel ):

 • DEVREMÜLKÜMÜ KOMİSYON KARŞILIĞINDA SATMAK İSTEYENLER VAR DOĞRUMUDUR ?

Hayır. Devremülkünüz için sizden ön ücret talep eden kişilere sakın itibar etmeyiniz. Yüksek fiyatlara sattıklarını söyleyen kurum ve kişiler gerçek dışıdır. Bunlara itibar etmemeniz sizin yararınıza olacaktır. Devremülkünüzü ancak Kendi tesisiniz komisyon karşılığı satmaktadır. Sizlerden ücret talep eden kişileri en yakın adli kuruluşlara bildirmenizi tavsiye ederiz.

 • Son günlerde artan ; Sizi Otel çalışanı, Rci çalışanı veya Farklı bir şirket olsun isimlerini kullanarak sizi arayan kişiler gerçek dışıdır. Bunlar sizin puanınızı aidatınızı vb. şeylerle iade ediyoruz gibi sebeplerle kart bilgisi isteyebilir bu kişiler ile bilgilerinizi asla paylaşmayınız ve kimseyede para göndermeyiniz.
WhatsApp İletişim