Hem yazın müjdecisi olan mevsimdir ilkbahar hem de küçük bahar kaçamaklar yapmanın tam zamanı! Havaların ısındığı, doğanın kendini yaza hazırladığı bu aylarda insanın içi de kıpır kıpır olur. Bahar ayları keşfetmek ve doğayla buluşmak için harika bir zamandır da aynı zamanda. İster doğası ve sıcacık insanlarıyla Ege ve Akdeniz sahillerine inin isterseniz de hafta sonlarınızı değerlendirerek yakın yerlere kaçın ama ilk baharı mutlaka doğada karşılayın. Baharda tatil yapılacak yerler ve keyifle konaklayabileceğiniz otelleri bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

1 – Abant Yeşil Ev Masal Evleri / Abant

Abant Yeşil Ev Masal EvleriBahar tatili yapmak için gidecek yer arayanlardan mısınız? O zaman söyleyelim Abant sizi bekliyor. Capcanlı ve yemyeşil doğasıyla her gidişinizde kendine hayran bırakan Abant’ta konaklama yapabileceğiniz birçok tesis var ama buranın atmosferini sonuna kadar hissedebileceğiniz bir tek yer var o da Abant Yeşil Ev Masal Evleri. Doğanın kalbinde, teknolojiden uzak sadece dinlenmek isteyenleri buraya alalım.

2 – Hindiba Doğa Ev / Mengen

Hindiba Doğa EvBahar tatili için öneriler isteyenlere harika bir yer daha tavsiye edelim hemen, Bolu’nun Mengen ilçesi. İlkbahar doğanın uyanışıyla yeşeren bir doğaya sahip olan Mengen’de bu doğadan kopmadan konaklama yapabileceğiniz yerlerden biridir, Hindiba Doğa Ev. Tıpkı adı gibi doğanın kucağında bulunan bu tesis aynı zamanda tam bir evcil hayvan dostudur da.

3 – Hünnaphan / Adatepe

HünnaphanBaharda gidilecek yerlerden biri de kesinlikle Kazdağları’dır. Oksijeni bol Kazdağları’nın eteklerinde yer alan Adatepe’de harika doğasıyla ziyaretine gelenleri büyülemeye devam ediyor. İsmini bahçesinde 180 yıldır bulunan Hünnap ağacından alan otel 18. yüzyıldan kalma Osmanlı konağında misafirlerini kusursuz hizmet anlayışıyla ağırlamaktadır.

4 – Ferahi Evler Butik Otel / Ayvalık

Ferahi Evler Butik OtelDenizin kokunu ciğerlerinizi rahatlatırken bırakın bahar güneşi de içinizi ısıtsın. Ayvalık’ın muhteşem atmosferinde, denize sıfır bir konaklama için adresiniz Ferahi Evler Butik Otel olsun. Gerek harika mutfağı gerekse de konumu ve odaların konforuyla size benzersiz bir deneyim sunuyor.

5 – Ayder Doğa Resort / Ayder Yaylası

Ayder Doğa ResortHayata doğanın kalbinde kısa bir mola vermek için en doğru adres, Ayder. Dört mevsim yemyeşil olan Ayder doğa tutkunlarını bir mıknatıs gibi kendine çeker adeta. Ayder Doğa Resort’te bu harika doğanın tadını çıkarmak için konaklama yapabileceğiniz en ideal tesislerden biri.

6 – Otel 117 / Sinop

Otel 117Hem Karadeniz’in muhteşem doğasına hakim hem de Türkiye’nin en kuzey noktası, Sinop. Otel 117 ise Sinop’un merkezinde yer konumuyla misafirlerine kusursuz bir hizmet sunuyor. Kahvaltınızı sahilde yaparken size sadece kuşlar dalgaların sesleri eşlik eder.

7 – Sardinia Otel / Amasra

Sardinia OtelZengin tarihiyle, doğal güzellikleriyle ve sıcakkanlı insanlarıyla Amasra’yı keşfetmenin tam zamanıdır ilkbahar ayları. Konaklamada ise hem denize sadece 300 metre uzaklıktaki hem de şehir merkezinde yer alan Sardinia Otel sizlere tavsiye edeceğimiz bir tesistir.

8 – Dere Suites Cappadocia / Ürgüp

Dere Suites CappadociaPeribacalarıyla çevrili masalsı vadileri, rengarenk sıcak hava balonları ve kaya otelleriyle güzel atlar ülkesi Kapadokya’yı hala keşfetmediyseniz şimdi tam zamanı. Bölgenin dokusuna uygun kaya otellerden biri olan Dere Suites Cappadocia Kapadokya ruhunu yaşayabileceğiniz en ideal tesislerden biri.

9 – Leyla Hanım Konağı / Safranbolu

Leyla Hanım KonağıTarihin tozlu sayfalarında gezmek gibi Safranbolu’nun Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşmak. Her bir köşesi buram buram tarih kokan Safranbolu’nun yaklaşık 250 yıllık bir yaşanmışlığa sahip olan Leyla Hanım Konağı, 2012 yılında aslına ve tarihi – mimari dokusuna uygun olarak yeniden hayata geçirilmiştir.

10 – Erdoba Evleri Selçuklu Konağı / Mardin

Erdoba Evleri Selçuklu KonağıMezopotamya’nın verimli ovasını kuş bakışı gören bir konumda yer alır, Erdoba Evleri. Mardin’in kültürel miraslarına yürüme mesafesinde, kalenin eteklerinde bulunan bu tesis bölgenin toprak yapısıyla da uyum içinde olan taş bir binaya sahiptir.

Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle