Mükemmel Bir Hafta Sonu Kaçamağı Nasıl Planlanır?

Dünyanın en güzel zaman dilimlerinden olan hafta sonlarını hepimiz iple çekiyoruz. Bu süreçte yakın dostlarımızla girdiğimiz sohbetler hep dönüyor, dolaşıyor ve “hafta sonu ne yapsak”a bağlanıveriyor. Hafta sonu yapılacak aktiviteler arasında bizi en çok heyecanlandıran hiç şüphesiz ki seyahat etmek. Tabi aceleye getirilmiş bir hafta sonu kaçamağı size yorgunluktan başka bir şey getirmeyecektir. Her şey adım adım planlanmalı ve hazırlıklar özenle yapılmalı ki, hafta sonu seyahatinizi kusursuz bir şekilde geçirebilin. Bunun için yapılması gereken ilk şey acele etmemek ve sizler için hazırladığımız bu yararlı adımları sırasıyla takip etmek.

1 – Bir Yer Belirleyin

hafta sonu ne yapsakHafta sonu seyahati planlamanın hem en keyifli hem de en zor görevlerinden biri bu olsa gerek. Ancak gideceğiniz yeri seçmeden diğer adımlara geçemezsiniz. Öncelikle şuna karar verin; uçakla gidilecek bir mesafe mi, yoksa araba kiralayıp gideceğiniz yakınlıkta mı bir yer seçeceksiniz? Haritaya parmağınızı koyup rast gele mi bir tercih yapacaksınız, yoksa zaten hali hazırda bir listeniz mi var? Tüm bu cevaplar sizde. Gideceğiniz yeri belirlediyseniz ikinci adıma geçebiliriz.

2 – Yol Arkadaşınızı Seçin

hafta sonu tatili için nereye gidilirSeyahatinizi kiminle yapacağınız, seyahatinizin şeklini tamamen değiştirecek bir unsur. Unutmayın ki, bu tamamen sizin planladığınız bir hafta sonu kaçamağı olacak. Bu nedenle kimi seçerseniz seçin, size ayak uydurmayı baştan kabul edecek biri olmalı. Bu kişi sevgiliniz/eşiniz, en yakın arkadaşınız, kuzeniniz ya da aile fertlerinden biri olabileceği gibi, kalabalık bir grup da olabilir. Bir de şöyle bir opsiyonunuz var tabi; tek başına kaçamak yapmak!

3 – Otel Rezervasyonunuzu Yapın

hafta sonu kaçamak otelleriŞimdi sıra geldi seyahatin en ciddi adımlarından birine. Otel seçmek de zorlayıcı görevlerden biri. Zira otel seçerken çok sayıda etken devreye giriyor. Kültür turu yapacaksanız merkeze yakınlık, deniz tatili ise plaja yakınlık, kişisel kriterleriniz ve elbette ki bütçeniz, otel seçiminizi etkileyecek önemli unsurlar. Unutmayın ki seçeceğiniz otel tatilinizi rezil de edebilir vezir de. Otel seçimi konusunda sitemiz Neredekal.com’a bir hayli güvendiğimizi belirtelim. 🙂

4 – Gezilecek Yerleri ve Yapılacak Şeyleri Listeleyin

hafta sonu tatili için nereye gidilirBu üç adımı geçtikten sonra gideceğiniz yerdeki gezilecek yerler ve yapılacak şeyler nelermiş, bir liste yapmalısınız. Hafta sonu kısıtlı bir zaman dilimi olduğu için planlı olmanız, seyahatinizi daha dolu dolu yaşamanızı sağlar. Bu da derin bir araştırma yapmak demek oluyor elbette. Bunu yaparken gideceğiniz yerin görülmeden ve yapılmadan dönülmemesi gereken noktalarından başlayın. Eğer mükemmel kelimesinin hakkını vermek istiyorsanız, buna önceden vakit ayırmanız şart.

5 – Sırt Çantanızı Hazırlayın

2 günlük tatil önerileriEvet, valiz değil, sırt çantası ya da ufak bir seyahat çantası. Bir önceki adımı planladıysanız, şu an nelere ihtiyaç duyabileceğinizi de az-çok kestirebiliyorsunuzdur. Doğaya gidiyorsanız, konforlu ve dayanıklı kıyafetler tercih etmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Zaten kısa süreli bir seyahat olduğu için de çok fazla eşyaya ihtiyaç duymayacağınız aşikar. Gerekirse kıyafet kombinlerinizi önceden yapın ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulun. Çantanızı hazırlamadan önce hava durumuna göz atmayı da ihmal etmeyin.

6 – Teknolojiyle Vedalaşın

hafta sonu tatili planlamaMümkünse akıllı telefonunuzu sadece ihtiyaç duydukça kullanın. Mesela harita, navigasyon ve çeşitli seyahat uygulamaları dışında telefonunuzdan uzak durun. Dizüstü bilgisayarınızı yanınızda götürmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Sadece bir hafta sonunuz var ve gerçekten mükemmel geçirmek istiyorsanız maillerinizle, mesajlarınızla, kısacası teknolojiyle aranıza mesafe koymanız gerekiyor.

7 – Avis’le Yola Çıkın ve Keşfetmeye Başlayın

avis kampanya
İşte bu kadar. Artık işin en güzel kısmına geldi sıra. Eğer seyahatiniz yakın bir yereyse, Avis‘ten araba kiralayabilir ve güvenli yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Uçakla seyahat ediyorsanız, hangi havalimanına inerseniz inin, yine Avis’ten araba kiralayarak özgürce keşfetmeye başlayabilirsiniz. Avis, çeşitli markalarla gerçekleştirdikleri kampanyalarla oldukça avantajlı fırsatlar da sunuyor üstelik. Kafanız da bir hayli rahat oluyor doğrusu. Geriye kalanlar ise hoşsohbet bir yol arkadaşı ile yol şarkılarından oluşan iyi bir playlist. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir