Ayvalık Yutan Köyü

Recep İvedik 7 film sahnelerinie kona olan Yutan Köyü, Ayvalık ve Bergama ilçelerinin Kozak yaylasında gerçekleştirilmiştir. Bölümlerin çoğunluğu okçular köyünde çekilmiştir. Ayrıca Ayvalık Yutan köyü olarak bilinen köy Okçular Köyüdür. Bergama sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda köy sakinleri de Recep İvedik 7’nin çekimlerinde görev almıştır.

Recep İvedik 7 nerede çekildi?

Şehir hayatından bunalarak köy hayatına gitmeye karar veren Recep İvedik’in maceraları ele alınıyor. Disney Plus ekranlarında yayınlanan filmin ilk sahneleri İstanbul’da çekildi. İstanbul’da kent ve şehir hayatından bunalan Recep İvedik köye yerleşiyor ve köyde konut ve turizm tesisleri inşa edilmesine karşı çıkıyor. Recep İvedik 7 İzmir’in Bergama ilçesinde Kozak Yaylası’nda çekilmiştir.

Recep İvedik, şehir hayatının karmaşıklığından ve ekonomik koşullardan bunalmıştır ve çözümü en yakın arkadaşı Nurullah ile birlikte babaannesinden miras kalan köye gitmeye karar verir. Köyde sefa sürmeyi planlayan Recep İvedik, köyde ormanlara zarar verecek olan bir projenin olduğunu öğrenmesiyle beraber projeyi engellemeye karar verir.

yutan köyü

Recep İvedik 7 oyuncuları

Şahan Gökbakar – Recep İvedik
Öznur Serçeler – Avukat Büşra Altın
Nurullah Çelebi – Nurullah Sağlam
İrfan Kangı – Erdem Çökelek
Eray Türk – Öğretmen Kemal
Murat Ergür – Muhtar Asım Civan
Murat Dalkılıç – Kendisi
Mehmet İlhami Adsal – Enver Çökelek
Turgut Çalhan – Salih Abi
Fatih Batı – Martı Bıyık Fatih
Barış Ali Çeliker – Bilya Cemal
Gönen Fatih Yemez – Jan Klod Adnan
Murat Bölücek – Biberli Hasan
Şahabettin Karabulut – Zıp Zıp Orhan
Cennet Uğurlu – Baltalı Sultan