haber
Devremülk Satışı Nasıl Yapılır

Devremülk Satışı Nasıl Yapılır ?​​

Devremülk satışı, Devremülkler genellikle yılda en az 15 gün eşit periyotlar halinde satılmaktadır. Devretatil ise en az 6, 7, 10 ve 14  gibi seçenekleri mevcuttur. Devremülk’ü Tatil köyünden alıyor veya geri satıyorsanız bu işlemleri Tesis kendisi yönetmektedir. Kendiniz bireysel olarak satmak istediğiniz de Tapu bulunmuyor sadece sözleşme mevcut ise noter aracılığı ile veya tesis bünyesinde devir işlemi yapılabilmektedir. Noter aracılığı ile satış yapıldıysa alıcı kişi bunu ilgili tesis yönetimine bildirmesi gerekibilir. Tapusu mevcut olan Devremülkün devrinde ise geçerli işlemler tapu aracılığı ile yapılmaktadır.

İlgili diğer konu: Devremülk Nasıl Satılır?

Devremülk'ün faydaları nedir ?​​

Devremülk’ün faydaları, ikinci bir ev alma imkânınız bulunmuyorsa, ekonomik durumunuzu düşünüyorsanız mülke yüklü bir yatırım yapmak istemiyorsanız ve milyonlarca ailenin de içinde bulunduğu bir tatil tesisine sahip olabilmenizi sağlar ve bunun yanında RCI ile Uluslararası değişim yapma imkanı sağlanmaktadır. Tolam 100 ülke genelinde 4500 tesis te tatil yapabilirsiniz. Ayrıca görmek ve gitmek istediğiniz bir çok ülkeye RCI ile gidebilirsiniz.

Devremülk Avantajları:

 • Kolay alınıp satılması
 • Ömür boyu olması veya Belirli süreli olması
 • Miras bırakma hakları
 • Satma ve Kiralama imkanı
 • Gelir elde etme imkanı
 • Ayrıca, termal sulardan ve havuzlardan yaralanma imkanları. Spa merkezleri, Market, Restoran vb. herşeyin elinizin altında bulunması.
 • Dairelerin mutfak bölümünde dilediğiniz gibi yemek yapabilme imkanı.
 • Kısaca kendi evinizin konforunda bir tatil köyüne sahip olabilme imkanı sunar.

Devremülk almanın dezavantajları nedir ?​​

Devremülk dezavatanjları, Dünya genelinde Binlerce devremülk tesisi bulunmaktadır. Tesislerin bir çok avantajı olduğu gibi dezavantajlarıda bulunmaktadır.

Kısaca saymak gerekirse:

 • En başta bakım için ayrılan Yıllık Aidatlar oluşturmaktadır.
 • Kimi tesisler yıllık aidatları TL üzerinden alırken kimilerinin ise Döviz üzerinden alması ülkemizde yüksek maliyetler oluşturmaktadır. Tabi bunlar tesisten tesise değişiklik göstermektedir.
 • Tesis genelindeki Restoran ve Spa merkezlerinin ücretli olması.
 • Bazı tesislerin satış aşamasında devir ücreti talep etmesi.
 • Ayrıca döneminizi kullanmak istediğiniz de bunu tesise yılın ilk zamanlarında bildirmek ve yıllık aidatı ödemiş olmanız gerekmektedir.

Devremülk'ümü nasıl Kiralarım ?​​

Devremülk kiralamak oldukça iyi bir tercih olabilir, tabi bunu nasıl yapabileceğinizi bilmenizde gerekiyor. iki farklı yol izleyebilirsiniz.

1- Devremülk’ü bulunduğu tesis aracılığı ile kiralamak.
Mülkünüzün bulunduğu tesisin satma ve kiralama bölümüne başvurabilirsiniz.

2- Devremülk’ü kendiniz bireysel olarak yani müşteri bularak kiralamak.
Mülkünüzü kendi bulduğunuz müşteri ile belirlediğiniz fiyat üzerinden komisyonsuz bireysel olarak kiraya verebilirsiniz. Kiraya verdiğinizde bunu mutlaka tesis yönetimini bildirmeniz gerekir.

Kiralama yaparken dikkat etmeniz gereken önemli diğer bir nokta ise Tesisin Yıllık aidatı ödenmiş olması ve rezervasyonuda kiralayacak kişiler adına tarihi belirterek yaptırmanız gerekecektir.

Watercastle Suites

Devremülk ve Devretatil hakkında daha fazla bilgi için Tıklayınız.

Menu