Balıkesir, Balıkesir Gezi Listesi
Balıkesir’de Gezilecek En Güzel Yerler

Balıkesir'de Gezilecek En Güzel Yerler

Balıkesir'de gezilecek yerler arasında tarihi dokular, doğal rezervler ve kültürel miraslar, hem yerel halkın hem de turistlerin ilgisini çekmektedir. Şehir, hem tarihin derin izlerini taşıyan hem de yeşilin en güzel tonlarını sunan bir keşif noktasıdır. Bu makalede, Balıkesir'in göz kamaştıran güzelliklerini ve tarihi mekanlarını yakından tanıyacak ve gezilecek yerler listemizde sizi bekleyen keşiflerle sizi baş başa bırakacağız.

İşte Balıkesir'de Gezilecek Yerler'den bazıları:

 • Ayvalık
 • Kazdağları
 • Kuş Cenneti Milli Parkı
 • Antik Kentler
 • Kaplıcalar
 • Müzel, Cami ve Kiliseler
Balıkesir'de Gezilecek Yerler
Ayvalık

1. Ayvalık

Balıkesir’in sahil kasabası Ayvalık, tarihi taş binaları, zeytinlikleri ve plajlarıyla ünlüdür. Ayvalık Cunda Adası’na yakın konumuyla da vazgeçilmez bir gezi noktasıdır. Cunda Adası’nda lezzetli deniz ürünleri ve zeytinyağıyla yapılan geleneksel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Daha fazla bilgi al.

balıkesir'de gezilecek yerler
Kaz dağları

2. Kaz Dağları (Mount Ida)

Edremit'te gezilecek yer arayanlar için güzel bir öneri Kaz Dağları'dır. Doğa severler için, Balıkesir’in güneyinde yer alan Kaz Dağları doğal güzellikleriyle ünlüdür. Kazdağlarında yürüyüş yapabilir, doğa yürüyüşleri düzenleyebilirdiniz. Ayrıca Kaz Dağları’nın zirvesinden muhteşem manzaraların keyfinide çıkarabilirsiniz.
Kazdağları'nda: Sarıkız Tepesi, Hasanboğuldu ve Sütüven Şelaleside görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca Çamlıbel Tathtakuşlar Etnografya müzeside görülmeye değerdir.

balıkesir'de gezilecek yerler
Kuş Cenneti Milli Parkı

3. Kuş Cenneti Milli Parkı

Balıkesir'de gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazı Kuş Cenneti Milli Parkı'dır. Kuş Cenneti, Bandırma ve Manyas arasında bulunmaktadır. Göl, sayısızca kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle bahar aylarında görülmesi gereken önemli ve doğal bir cennettir.

balıkesir'de gezilecek yerler
Kyzikos Antik Kenti

4. Antik Kentler

Balıkesir'i Keşfetmek mi istiyorsunuz? O zaman Antik Kentleri listenize eklemelisiniz. Balıkesir tarihi yerleriylede oldukça popüler bir destinasyondur. Şehrin her yerinde tarihi izlere denk gelmek mümkündür. Antik kentleri gezerek Balıkesir’in tarihini daha yakından inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al.

hisaralan
Hisaralan İda Madra Geopark

5. Kaplıcalar

Balıkesir'de hem gezilecek yer, hemde sağlıklı bir tatil mi planlıyorsunuz? O zaman kaplıcalar tam size göre.

Balıkesir'de hemen hemen her ilçede doğal kaplıca kayankları bulunmaktadır. Özellikle Güre, Gönen Sındırgı, Bigadiç kaplıcaları bir çok hastalığı faydalı gelmektedir. Balıkesir Gezilerinde Mutlaka uğranılması gereken duraklardır.

Daha fazla bilgi al.

balıkesir'de gezilecek yerler
Taksiyarhis Anıt Müzesi Ayvalık

6. Müze, Camii ve Kiliseler

Balıkesir’de Gezilecek yerler arasında bulunan müze, camii ve kiliseler tarihi öneme sahiptir. Balıkesir genelinde hemen hemen her ilçede ve merkezde bulunmaktadır. Hatta köylerde bile Etnografya Müzeleri yer almaktadır. Başta Kuvayi Milliye Müzesi olmak üzere il ve ilçelerde sayısızca müze bulunmaktadır.

Balıkesir, tarihi ve doğal zenginlikleriyle dolu bir şehirdir ve bu makalede sadece bazılarına değindik. Bu güzel şehri ziyaret ederek daha fazla keşif yapabilirsiniz. Ayrıca unutulmaz bir tatil deneyimide yaşayabilirsiniz. Balıkesir’i keşfetmek için bir sonraki seyahatinizi planlayın ve bu harika yerlerin keyfini çıkarın!

Balıkesir Merkez’de Gezilecek Yerler

Balıkesir Merkez’de Gezilecek Yerler arasında hem yerel halk hem de ziyaretçiler için keşfedilmeyi bekleyen pek çok ilginç nokta sunar. Tarihi eserler, doğal güzellikler, lezzetli yemekler ve canlı pazarlar, Balıkesir Merkez'i çekici kılan yalnızca birkaç örnektir.

Bu başlıkta, Balıkesir Merkez'de gezilecek ve deneyimlenmesi gereken bazı önemli yerlere yakından bakacağız. Şehrin bu büyüleyici merkezi, hem tarihseverler hem de doğa tutkunları için birçok fırsat sunmaktadır.

Balıkesir Gezilecek yerler
Balıkesir Kuva-yi Milliye Müzesi

İşte Balıkesir Merkez'de Gezilecek Yerler:

 1. Zağnos Paşa Camii,
 2. Balıkesir Saat Kulesi ve Şadırvan,
 3. Karesi Türbe Ziyareti
 4. Alaca Mescid Camii,
 5. Yedi Şehitler Anıtı,
 6. Asri mezarlığı Şehitler Parkı,
 7. İlk Kurşun Tepesi,
 8. Kuvayi Milliye Müzesi,
 9. Yıldırım Camii,
 10. Atatürk parkı,
 11. Atatürk Evi ve Müzesi,
 12. Eski Balıkesir Evleri (Dumlupınar Mah.),
 13. Avlu,
 14. 10 Burda Avm,
 15. Eski Çarşı,
 16. Değirmenboğazı Tabiat Parkı,
 17. Karesi Atatürk Evi,
 18. Karesi Mescidi Aksa Camii
 19. Çamlık.

Balıkesir merkez'de gezilecek yerler, denildiğinde ilk akla tarihi yerler gelmektedir. Hem tarih hem de doğa severler için bir çok seçenek Balıkesir'de bulunmaktadır. Balıkesir'in tarihi ve doğal yerlerini ziyaret ederek şehrin zengin kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Balıkesir'de Gezilecek Diğer Yerler

Balıkesir gezilecek yerler bakımından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Her ilçe tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapar. Bu doğal güzelliklerin içerisinde gezilecek alternatifler de bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla: Plajlar, Tarihi Yapılar, Nehirler, Köprüler, Mesire Alanları vb. yerlerdir. Balıkesir, zengin tarihini ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için muhteşem seçenekler sunmaktadır.

Blog

Balıkesir'den daha fazla Tavsiye için Blog sayfamıza göz atabilirsiniz.

Menu