AYVALIK
Ayvalık Plajları

AYVALIK PLAJLARI

Günümüzde Ayvalık’ta pek çok sayıda güzel, denizi harika ve de popüler plajlar vardır. Bu plajlar arasında en özel olanları Sarımsaklı plajı, Badavut plajı ve Cunda Adası ortunç ile patriça koyudur. Bu yazımızda Ayvalık Plajları konusune ele alıyoruz.

Sırasıyla;

sarımsaklı plajı

Sarımsaklı Plajı

Her yıl binlerce turis ağırlayan ve çok sayıda konaklama tesis seçeneğinin de bulunduğu Sarımsaklı Plajı, Ayvalık ilçesinin şirin bir tatil beldesidir. Ayvalık kent merkezinin 8 km güneyinde bulunan plajlar yaklaşık 7-14 km uzunluğundadır.

badavut plajı

Badavut Plajı

Türkiye’nin doğa harikalarından biri olan Badavut, Balıkesir iline bağlı olan Ayvalık ilçesinin Sarımsaklı beldesinde bulunmaktadır. Sakin bir bölge olması onu oldukça ilgi çekici yapmaktadır. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı içerisinde bulunmaktadır. Otel, Pansiyon, Kamp ve Günlük olarak kiralayabileceğiniz daire imkanlarıda mevcuttur..

Altınova Kum Adası Plajı

Altınova’da dünya üzerinde çok az görülen kum adası bulunmaktadır. Altınova Kum Adası ‘na ulaşım sadece yaya olarak 450 metrelik bir köprüyle sağlanmaktadır. Bu yazımızda Kum Adası ve Plajını kısaca sizlere anlatacağız.

paterica koyu

Patriça Koyu ve Plajı

Cunda Adası’nın en güzel koylarından biri’de paterica koyu ‘dur. Patrica, Patriçya, Patricia gibi farklı isimleri de mevcuttur. Paterica koyu, doğal güzellerinin yanında birbirinden güzel Beach ‘lere sahiptir. Ayrıca Paterica Plaj imkanının dışında konaklama yapabileceğiniz, Bungalov ve karavan tarzı yerlerde bulunmaktadır.

Ortunç koyu plaj

Ortunç Koyu ve Plajı

Cunda Adası’nın en güzel koylarından diğeri de Ortunç Koyu dur. Doğal çam ağaçları içerisinde yer alan koyda ücretsiz girebileceğiniz halk plajı bulunmaktadır. Ayrıca Manzara sevenler için seyir terasıda yer almaktadır. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı içerisinde yer aldığı için koy bazen yangınlara karşı önlem amaçlı kapatılabilmektedir.

Çataltepe Plajı

Çataltepe Plajı

Cunda Adası ‘nın en sakin ve en gözde plajlarından bir taneside Çataltepe Plajı ‘dır. Kalabalıktan uzak ve gözlerden ırak bir tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği plajlardandır. Genelde site sakinleri ve yerel halk tarafından tercih edilmektedir. Ücretsiz Plajlar ve Ücretli Beach’lerde mevcuttur.

Ayvalık Plajları

Duba Plajı

Lale Adasında bulunan Duba plajı, halka açık ücretsiz kullanım imkanlarına sahiptir. ayrıca belediye bünyesinde birde işletme bulunmaktadır. Mavi bayraklı berrak bir denize sahiptir. Ayvalık tan Cunda Adasına giderken sağ tarafta görebilirsiniz. Konum olarak merkezi bir noktada yer almaktadır. Minibüs veya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

kapri plajı

Kapri Plajı

Belediye bünyesinde hizmet veren plaj ayvalık Çamlık bölgesinde yer almaktadır. Merkezi yerde bulunmaktadır. Minibüs veya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

İğdeli Plajı

Şirinkent bölgesinde yer alan plaj, genel olarak yazlıkçılar ve yerel halk tarafından tercih edilmektedir.

Ayvalık plajları

Şirinkent Plajı

Şirinkent veya Sahilkent olarak adlandırabileceğimiz bölge Ayvalık ile Gömeç arasında yer almaktadır. Sarımsaklı bölgesi kadar talep görmesede yerel halk veya daha sankin yerler arayanlar için oldukça idealdir. Ayrıca plaj işletmeleri, ücretsiz halk plajları ve Restoranlar bulunmaktadır.

Ayvalık Plajları

Keremköy

Şirinkent veya Sahilkent olarak adlandırabileceğimiz bölgenin en sonunda Gömeç sınırları içerisinde yer almaktadır. Oldukça sakin olan bölge genelde kite surf amaçlı tercih edilmektedir.

Ayvalık Plajları

Çamlık Paşa Limanı

Ayvalık Çamlık bölgesinde yer alan Paşa koyu içerisinde Belediye bünyesinde işletilmektedir. Engelliler içinde uygun olan plajda, Restoran, Şezlong, Güneş Şemsiyesi ve diğer olanaklar mevcuttur.

GEZİ ANA SAYFASI İÇİN;

BİR SONRAKİ KONU

Menu