Dursunbey Suçıktı Mesire Alanı

Yurdumuzda herkesin gezip göreceği Dursunbey Suçıktı Mesire Alanı ender güzellikteki yerlerin başında gelmektedir. Dursunbey’in en gözde turistik yerlerinden biri olan ve Suçıktı’da faaliyet gösteren alabalık restoranları ve kafeterya’da mevcuttur. Ayrıca yürüyüş yolları ve oturma alanlarıda bulunmaktadır. Aileniz ile birlikte keyifli bir zaman geçirebileceğiniz herşey düşünülmüştür.

dursunbey suçıktı

Dursunbey Suçıktı Mesire Alanı içerisinde kafeterya ve restoran haricinde bir kaç butik dükkan yer almaktadır. Ayrıca çocuklar içinde oyun alanı bulunmaktadır. Gündüzleri biraz sakin olmakla beraber yaz akşamları oldukça hareketli geçmektedir. Geleneksel su çıktı akşamlarının etkinlikleri oldukça beğenilmektedir. Serin bir yaz akşamı için Dursunbey suçıktı mesire alanını arkadaşlarınız ile beraber keyifli sohbetler için tercih edebilirsinz. Ördek sesleri, kuş cıvıltılarıda sizlere eşlik edecektir.

dursunbey suçıktı

Suçıktı Kaynağının tarihi bilinmemekle birlikte, akış yönüne bıraktığı kireç çözeltilerinin kalınlık ve şekillerine göre en az 10 asırlık geçmişi olabileceği tahmin edilmektedir. Bu mesire yerindeki çınar ağaçlarının yaşları da bu tahmini doğrulamaktadır. Yurdumuzda herkesin gezip göreceği ender güzellikte yerlerin başında gelmektedir.

Suçıktı Nasıl Gidilir? : Balıkesir’ den ortalama 1.5 saat uzaklıkta Dursunbey İlçesi’ne karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Dursunbey’e gelince şehir içi ulaşım araçları veya yürüyerek 10dk. ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Mesafe:

  • Balıkesir – Dursunbey 80km.
  • Bursa – Dursunbey 150km.
  • Tavşanlı 96km.
  • Kütahya Merkez 146 km.

Konum Bilgisi: