AYVALIK
Çataltepe Plajı

ÇATALTEPE PLAJI

Cunda Adası 'nın en sakin ve en gözde plajlarından bir taneside Çataltepe Plajı 'dır. Kalabalıktan uzak ve gözlerden ırak bir tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği plajlardandır. Genelde site sakinleri ve yerel halk tarafından tercih edilmektedir. Ücretsiz Plajlar ve Ücretli Beach’lerde mevcuttur.

Çataltepe Plajı
Plaj Bölümü

Cunda Plajları içerisinde en çok tercih edilen Çataltepe Plajı kum ve çakıl karışımı bir denize sahiptir. Deniz oldukça berrak olup sığ bir yapıya sahiptir. Genel ‘de çocuklu aileler tercih etmektedir. Plaj için en uygun zaman Haziran ve Ağustos Aylarıdır. Sonrasında biraz kıyıda yosunlanma olabilmektedir.

En çok Tercih edilen Cunda adası Plajları içerisinde yer alan Çataltepe Plaj ismi fotoğraf ‘tan görüleceği gibi tepeden gelmektedir. Tepeye çıkış yolu mevcut olup 7-8 dk. yürüyüş mesafesindedir. Manzarası oldukça güzeldir. Ayrıca Patriça koyu ve Edremit körfezi ‘ni net bir şekil de görebilirsiniz. Oldukça tenha olduğu için ve etrafta ‘da yabani hayvanlar bulunduğu için tek gitmenizi tavsiye etmem. Çataltepe ‘de çok eskilerden kalma bir Şapel olduğu da biliniyor fakat her hangi bir kalıntısı bulunmamaktadır. Şuan keçiler için taşlar ile kapatılmış avlu tarzı boş bir alan mevcuttur. Manzarası için tercih edebilirsiniz.

Çataltepe Plajı
Tepeden Manzara
Çataltepe 'den Patriça Koyu

ÇATALTEPE NEREDE?

Türkiyenin ilk boğaz Köprüsü ‘nden geçtikten sonra Patrica koyu yoluna girip sağa sapmak gerekmektedir. Navigasyon ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Çataltepe Plaj bölümünde oldukça güzel bir sahil bulunmaktadır. Cunda Plajları içerisinde dalgası az olup deniz suyu sıcaklığı diğer plajlara göre 1, 2 derece daha sıcaktır.

Google Maps Konum Bilgisi

ÇATALTEPE PLAJI ‘NA ULAŞIM

Ayvalık ‘tan hareket eden dolmuşlar ile plaja 15-20 dk. sonrasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Çataltepe yazılı minibülere binmeniz yeterlidir. Her 20 dakikada bir çataltepe dolmuşu kalkmaktadır. Mevsimine göre zaman farkı değişiklik göstermektedir. Kendi aracınız ile gitmek isterseniz konum bilgisinden faydalanabilirsiniz. Cunda merkezden özel araç ile 10 dk, Ayvalık merkezden 20 dk. mesefede yer almaktadır. Ayrıca asfalt yol olup, merkezi yerlere yakın konumdadır.

PLAJ OLANAKLARI

Çataltepe Plajı ‘nda ücretli ve ücretsiz imkanlar bulunmaktadır. Plaj ücretsiz olup sadece plajda bulunan işletmelere ait ürünler ücretlidir. Sandalye ve masanızı yanınızda götürerekte faydalanabilirsiniz. Araçlar için ücretsiz park alanlarıda mevcuttur. Ayrıca plaj da duş wc imkanlarıda bulunmaktadır.

GEZİ ANA SAYFASI İÇİN;

BİR SONRAKİ KONU

Menu