AYVALIK
Duba Plajı Ayvalık

DUBA PLAJI

Ayvalık Duba Plajı veya Belediye Plajı olarak bilinen Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer alan bir plajdır. Plaj Mavi Bayraklı olup Ayvalık şehir merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Ayvalık ilçe merkezine yakın diğer bir plaj önerisi ise Kapri Plajı'dır. Her iki Plajıda değerlendirebilirsiniz. Ayrıca iki plajın işletmeside Ayvalık Belediyesi'ne aittir. Duba Plajına otobüs, taksi veya minibüs ile ulaşım sağlanabildiği gibi yürüyerek de gidilebilmektedir.

duba plajı
Plaj İçerisinden

Ayvalık Lale Adası’nda bulunan Duba Plajı, küçük bir kumsala sahiptir. Kumsaldan denize girildiği zaman kısa bir mesafe taşlık sonrasında ince kum yapısı ile kaplıdır. Deniz oldukça berrak olup sığ bir yapıya sahiptir. Çocuklu aileler içinde oldukça uygundur.

Duba Plajı’nda şezlong ve şemsiye hizmetinin yanı sıra bir de Ayvalık Belediyesine ait kafeterya bulunmaktadır. Plajda ücretli ve ücretsiz imkanlar yer almaktadır. Belediyenin hizmetlerinden yaralanmak istemeyenler yanlarında katlanır sandalye, şemsiye vb. ihtiyaçlarını getirerek ücretsiz Duba Plajı’nın halka açık ücretsiz bölümden yararlanabilmektedir.

Duba Plajı, Ayvalık şehir merkezine 4 km. mesafede yer almaktadır. Ayrıca toplu taşıma, minibüs ve taksi imknaları mevcuttur. Bir diğer alternatif ise Duba Plajı yürüme mesafesi kısa olduğundan gelen tatilciler armutçuk sahili üzerinden keyifli bir yürüyüşün ardından bu plaja ulaşbilmektedir. Kendi aracı ile gitmek isteyen misafirler için plajın hemen yanında Otopark ta bulunmaktadır.

duba plajı ayvalık
Plaj Alanı
Genel Görüntü

DUBA PLAJI NEREDE?

Duba Plajı, Balıkesir ili Ayvalık ilçesinde Ayvalık ile Cundayı birbirine bağlayan Lale Adasında bulunmaktadır. Cunda adasına yolculuk sırasında mutlaka görmüşsünüzdür. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ‘nü geçtikten sonra hemen sağda yer almaktadır. Ayrıca Cunda Uygulama ve Haliç Park otelininde hemen yanı başındadır.

DUBA PLAJI ‘NA ULAŞIM

Ayvalık ilçe merkezinden Cunda ve Lale adası minibüslerine binerek Duba Belediye Plajı’nın önünde inebilirsiniz. 10 dk gibi kısa bir mesafede yer almaktadır. Ayvalık’tan Her 20 dakikada bir minibüsler hareket etmektedir. Mevsimine göre zaman farkı değişiklik göstermektedir. Kendi aracı ile gitmek isteyenler Google Maps Konum Bilgisi ‘nden faydalanabilirler. Ayrıca asfalt yol olup, Gezilecek Yerlere yakın konumdadır. Yakın mesafede aileniz ile gidebileceğiniz, Atatürk Koruluğu Mesire Yeri‘de bulunmaktadır.

PLAJ OLANAKLARI

Duba Plajı ‘nda ücretli ve ücretsiz imkanlar bulunmaktadır. Plaj ücretsiz olup sadece plajda bulunan işletmelere ait ürünler ücretlidir. Plajda Ayvalık Belediyesine ait Kafeteryada bulunmaktadır. Fiyatlar gayet uygundur. Ayrıca sandalye ve masanızı yanınızda götürerekte Duba Plajından faydalanabilirsiniz. Araçlar için belediyeye ait otopark alanıda bulunmaktadır. Aynı zamanda plaj da duş ve wc imkanlarıda yer almaktadır.

GEZİ ANA SAYFASI İÇİN;

BİR SONRAKİ KONU

Menu