AYVALIK
Altınova kum adası

ALTINOVA

Altınova Kum Adası

Altınova’da dünya üzerinde çok az görülen kum adası bulunmaktadır. Altınova Kum Adası 'na ulaşım sadece yaya olarak 450 metrelik bir köprüyle sağlanmaktadır. Bu yazımızda Kum Adası ve Plajını kısaca sizlere anlatacağız.

Altınova (Ayazmend), Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı bir mahalledir. İzmir Çanakkale kara yolu üzerinde, İzmir-Balıkesir il sınırının yakınında Balıkesir tarafında bulunmaktadır. Mahalle geniş tarım arazilerine ve zeytinliklere sahiptir. Yaz aylarında birçok yazlıkçıya ev sahipliği yapmaktadır.

Mahallenin kuzeyinde Ayvalık’ın merkezi ve Küçükköy mahallesi, güneyinde İzmir'in Dikili ilçesi, doğusunda İzmir’in Bergama ilçesi, batısında ise Ege Denizi ve Midilli Adası bulunmaktadır.

Altınova kum adası
kum adası
Kum adası Plaj

Altınova Kum Adası Plajı

Mavi bayraklı Altınova kum adası plajı, ince kum yapısı ve doğal bir ada olması sebebi ile oldukça beğenilmektedir. Ayrıca merkezi yerlere yürüme mesafesinde olması onu herkes için bulunmaz kılmaktadır. Plaj’da ücretli ve ücretsiz imkanlarda bulunmaktadır.
 

Altınova kum adası plajı ücretli mi?

Hayır, Ayvalık Altınova Halk plajı herkese açık ücretsiz bir plajdır. Sadece plajdaki işletmelerin ürünleri ücretlidir. Şezlong, Güneş Şemsiye gibi.

Kum Adasına Nasıl Gidilir?

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde, Altınova Mahallesi İskele mevkiinde bulunmaktadır. Altınova Kum Ada ‘sına ulaşım, 450 metrelik bir köprü ile sağlanmaktadır. Köprü üzerinde oturma bankaları mevcut olup sabah sporu yapanlarında vazgeçilmez adresidir. Ayrıca etrafında Otel ve Restoranlar bulunmaktadır. Ayvalık’tan Altınova ilçesi iskele mevkiinde bu eşsiz adayı görebilirsiniz. Ayvalık ‘tan hareket eden minibüsler ilede ulaşımı oldukça kolaydır. Merkezden Altınova yazılı minibüslere binmeniz gerekmektedir.

Kum Adası Köprü
Altınova kum adası
Kum adası halk plajı

Altınova Plajı Ayvalık

Google Maps Konum Bilgisi

GEZİ ANA SAYFASI İÇİN;

BİR SONRAKİ KONU

Menu