Ayvalık’ta En Güzel Piknik Alanı

Kalabalıktan bunalanlar için kaçış adresi olan Ayvalık piknik ve mesire alanı hafta sonlarını değerlendirme imkanı sunuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında büyük ilgi gören piknik alanları, sonbahar ve kış gelince ise gerçek müdavimlerini ağırlamaya devam ediyor. Bu alanlarda piknikçilere temin edilen olanaklar sayesinde çocuklu aileler için de piknik oldukça konforlu hale geliyor. Gidilebilecek en iyi Ayvalık piknik alanı ve mesire yerleri hangileri? İşte merak ettiğiniz tüm detaylar.

Ayvalık Atatürk Koruluğu Mesire Yeri

Atatürk Koruluğu Mesire Yeri

Ayvalık’ın sevilen dinlenme alanlarından biri olan Atatürk Koruluğu Mesire Yeri ve Piknik Alanı Lale Adasında bulunmaktadır. Ayvalık’ta gezilecek yerler arasındaki pek çok noktaya yakın ve merkezi bir konumdadır. Buna rağmen şehrin tüm gürültüsünden uzak, huzur dolu bir atmosfere sahip.

Ayvalık merkezine yakın bir konumda Lale Adası’nın içerisinde, meşhur Cunda Köprüsü’nün yanı başında yer alan piknik yeri, piknik masaları, mangal yakma imkanına sahip. Kendi mangalınızı, yiyeceklerini getirerek deniz kenarında tüm gün keyifle piknik yapabilirsiniz.

ayvalık piknik alanı

Özellikle pazar günleri diğer günlere oranla çok daha kalabalık olan mesire alanını eğer bir pazar ziyaret edecekseniz sabahın erken saatlerinde gelmenizi tavsiye ederiz. Piknik alanında piknik masaları bulunuyor ve alanda mangal yakmaya izin veriliyor. Dilerseniz kendi piknik malzemelerinizle gelebilir ya da alanda bulunan barbekülerden yararlanabilirsin. Çocuklar için oyun alanıda bulunmakta. Ayrıca Belediyenin bünyesinde yer alan piknik alanı içerisinde Wc, Çeşme gibi imkanlarda bulunuyor. Mesire alanı pikniğin yanı sıra hafta sonu koşusu ya da yürüyüşü yapmak için ideal bir nokta.

Not: Yaz mevsiminde Ayvalık geneli ormanlık veya ormanlara yakın yerlerde ateşli piknik yapılması ormanları korumaya yönelik yasaklanmaktadır.

İlgili Makaleler