Yılbaşı İçin Türkiye’den 8 Tatil Önerisi

Yılbaşı İçin Türkiye'den 8 Tatil Önerisi

2019’a sayılı günler kala yeni yıl coşkusunu farklı bir yerde yaşamak isteyenler şimdiden nereye gitsek acaba diye düşünmeye başladı bile. 1 Ocak 2019, Salı gününe geliyor. Pazartesiyle hafta sonunu birleştirebilirseniz 4 günlük harika bir tatil planlayabilirsiniz. Planlarını kendi evlerinde ya da yakın arkadaşlarının yanında yapanlara hiç engel olmayalım. Biz; biraz doğa, biraz eğlence, biraz coşku, biraz sakinlik arayanları ve 2019’u nasıl bir yerde karşılasak diye düşünenleri buraya alalım. Her birine gidildi ve test edildi. İşte onayımızdan geçen ve yeni yılı karşılamak için size tavsiye edebileceğimiz eşsiz güzellikteki 8 yer.

1 – Kapadokya

Yılbaşı yeni yıl KapadokyaBu masalsı diyarı hiç karlar altında yeni yılı coşkuyla karşılarken gördünüz mü? Biz gördük ve sizin de görmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Öyle coşkulu öyle romantik ki sanki bu dünyadan değilmişçesine harika bir atmosferde ışıl ışıl gökyüzü size eşlik ederken yeni yılı karşılıyorsunuz. Kapadokya her daim ülkemiz gözbebeği her daim ilgi gören bir yer. Ancak özel günlerde ve tatillerde ayrıca yoğun bir ilgi görür. Eğer ki yeni yılı güzel atlar ülkesi Kapadokya’da karşılamak istiyorsanız biraz acele edin ve hemen konaklama zevkinize ve bütçenize göre bir tesis bakmaya başlayın.

2 – Abant

Yılbaşı yeni yıl abantYılın dört mevsim yemyeşil bir gelinlik giymiş gibi salınır Abant. Yeni yıl coşkusu da bir başka güzeldir Abant’ta. Akşamları rengarenk ışıklar ve süslerle bezeli oteller, cıvıl cıvıl sokaklara sahiptir. Göl kenarında havai fişekler eşliğinde 2019’a merhaba demek paha biçilemez bir keyif. Eğer şanslıysanız kar da yağarsa yeni yıl ruhu tamamlanmış olur.

3 – Uludağ

Yılbaşı yeni yıl UludağKış turizm nabzı attığı yer Uludağ’da yılbaşları bir başka güzeldir. Yıllardır değişmeyen yılbaşı geleneğiyle Uludağ rengarenk ve cıvıl cıvıl olur. Her köşe başında ünlü sanatçıların yılbaşı programlarının dışarıya gelen sesleri, kızaklarla yamaçtan kayanların sesleri birbirine karışır. Sucuk ekmek ve sıcak şarap da olmazsa olmazıdır Uludağ’da yılbaşının. Yeni yılı Uludağ’ın bembeyaz karlarına vuran havai fişek ışıklarının altında karşılamayı düşünüyorsanız hemen rezervasyonunuzu tamamlamanızı tavsiye ederiz.

4 – Kıbrıs

Yılbaşı yeni yıl kıbrısYılbaşı eğlencelerinin vazgeçilmez yerlerinden biri de yavru vatan Kıbrıs’tır. Televizyonların magazin programlarında hep yılbaşında hangi ünlü Kıbrıs’ın hangi otelinde onun haberi yapılır. Sonrasında da bu ünlülerin yılbaşı programlarının görüntülerle detayları paylaşılır. Yıllardır TV’ler değişmeyen programıdır hatta bu. Kıbrıs’ta yılbaşı zamanı belki kar olmayabilir ama eğlencenin en coşkulusu hep yavru vatandadır.

5 – Antalya

Yılbaşı yeni yıl AntalyaSiz karların altında donarken biz burada Akdeniz güneşi altında 2019’a merhaba demek istiyoruz diyenleri buraya alalım. Tıpkı Kıbrıs gibi Antalya’da otellerin yılbaşı programlarıyla yeni yıla oldukça coşkulu giren yerlerden. Ünlü birçok otelin yılbaşı programı birbirleriyle yarışır nitelikte. Tercihiniz yeni yılda Akdeniz güneşiyse otellerin yılbaşı programlarını iyice araştırın ona göre tesisinize karar verin ki sonra pişman olmayın.

6 – Ağva

ağva yılbaşıİstanbul’un arka bahçesi Şile’ye bağlı Ağva romantik bir yılbaşı arayan çiftlerin ilk tercih ettiği yerlerden. Ağva sadece yaz ve bahar aylarında değil yılın her döneminde kafa dinlemek ve şehirden uzaklaşmak isteyenlerin mekanı. Hem şehre yakın hem şehrin hengamesinden uzak olan Ağva, yılbaşında İstanbul’dan çok uzağa gitmek istemeyenler için ideal bir destinasyon.

7 – İzmir

izmir yılbaşıKordon’u, Alsancak’ı, Bostanlı’sıyla güzel İzmir, yeni yıl coşkusunu ışıl ışıl sokaklarında en çok hissedeceğiniz yerlerden. Büyük otellerin yılbaşı programlarına göz atarak katılabilirsiniz. Dilerseniz de biraz daha yol giderek Çeşme’de veya Alaçatı sokaklarında 2019′ a merhaba diyebilirsiniz.

8 – Sapanca

SapancaSapanca’da yeni yılı karşılamak için otelleri seçebileceğiniz gibi burada bulunan bahçeli ve şömineli villaları da tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte kiralayabileceğiniz dağ evi ya da villaların bahçesini ve içerini rengarenk yılbaşı süsleriyle ve ışıklarla süsleyerek yeni yıl ruhunu daha çok yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir