AYVALIK
Ayvalık’ta Gece Gezilecek Yerler

Ayvalık Gece Hayatı, Eğlence Mekanları ve Aktiviteler

Ege’nin en güzel sahil kasabalarından Ayvalık yazın gelmesiyle birlikte bir çok turist’e ev sahipliği yapmaktadır. Misafirlerin bir çoğu Ayvalık’ta gece gezilecek yerler, Ayvalık’ta aktiviteler gibi sorulara’da cevap arıyor. Bir önceki yazmızda Ayvalık Gezi Rehberi Başlığı altında genel yerleri listeledik. Bu yazımızda ise Ayvalık’ta geceleri neler yapabilirsiniz veya akşamları ne tür yerlere gidebilirsiniz. Kısa kısa bunlara değinmeye çalışacağız.

Ayvalık’ta Gece Gezilecek Yerler

Ayvalık’taki misafirler özellikle akşamları dışarıya çıktıklarında neler yapbileceklerini düşünüp durmakta. Bu yazımızda onlar için güzel önerilerde bulunmaya çalışacağız.

Ayvalık’ta gece gezilecek yerler:

  • Ayvalık Merkez’de Macaron Sokağı,
  • Ayvalık Merkez’de Akşam Pazarı,
  • Kırlangıç Avm,
  • Cunda Adası Takıcılar Çarşısı,
  • Sarımsaklı Çarşısı,
  • Sarımsaklı Lunapark,
  • Konserler.

Gece veya Akşam pazarları: Ayvalık merkez ve Sarımsaklı’da her akşam çarşı içerisinde kurulmaktadır. Kırlangıç Avm, Armutçuk tarafında cunda adasına giderken yol güzargahında bulunmaktadır. Oldukça güzel bir manzarası bulunan Kırlangıç Avm deniz kenarıdan yer almaktadır. Diğer bir avm ise Ayvalık girişinde bulunan Paragon avm dir. Kırlangıç Avm ve Yaşam merkezi daha çok beğenilmektedir. Ayvalık’ta yazın gelmesiyle birlikte neredeyse her akşam konser ve diğer çeşitli organizasyonlar yapılmaktadır. Etkinlik ve aktivite düşünüyorsanız Konser, Tiyatro vb. olanakları değerlendirebilirsiniz. Ek olarak son bir bilgi daha eklemek gerekirse, daha sakin ve kalabalıktan uzak olmak isterseniz akşamları Küçükköy‘ü değerlendirebilirsiniz. Diğer yerlere göre biraz daha sakindir. Hoş ve güzel bir çarşısıda bulunmaktadır.

Ayvalık'ta gece gezilecek yerler

Ayvalık Eğlence Mekanları

Ayvalık Gece Hayatı için, Barlar Sokağı haricinde Club Gossip, Moshos Taverna, Cunda Maşşa, Cielo Bistro Bar, Zuzu Cafe Bar, Sandık Beach Club, Cunda deli gibi birçok eğlence mekanı mevcuttur. Özellikle Cunda Adası meyhane ve eğlence mekanları üzerine daha çok tercih edilmektedir. Sahil bölümünde ağırlıkla Balık Restoranları mevcuttur. İç kesimlerde ise bar ve meyhaneler ön planda yer almaktadır. Ayvalık Barlar Sokağı yada muhabbet sokağı’da değerlendirilebilir. Ayvalık merkez’de Garanti bankasının bir arka sokağında yer almaktadır. Benzer şekilde Sarımsaklı plajında da bir çok eğlence mekanı bulunmaktadır. En çok beğenilen tabi yine Cunda Adası’ndaki mekanlardır.

Ayvalık’ta Gece Gezilecek Yerler
Macaron Sokağı

GEZİ ANA SAYFASI İÇİN;

BİR SONRAKİ KONU

Menu