Ayvalık Tostu Nerede Yenir?

ayvalık tostu

Ayvalık Tostu ‘nu herkes duymuştur. Özellikle yerinde yenilmesi gereken bir lezzettir. Ayvalık Tost’unu, Ayvalık Tostçular çarşısında yemenizi tavsiye ediyoruz. Bol malzemeli Ayvalık Tost‘unu yemeden sakın tatilinizi bitirmeyin.

Ayvalık tostu nerede yenir?

Ayvalık’a gelen misafirlere bu soruyu yönelttiğimizde bizlere gelen ilk 3 yanıt şöyle:

 1. Aşkın Tost Evi
 2. Mesut Büfe
 3. Avşar Büfe

İlk sırada en çok Aşkın Tost Evi yanıtı gelmiştir. Ayvalık ilçe merkezinde iş bankasının yanında yer almaktadır. Sonrasında Sırasıyla Tostçular çarşısında yer alan Mesut büfe ve Avşar büfe en çok tercih edilen mekanlardandır. Bizim tercihimiz ise Ayvalık Tostçular çarşısında yer alan Olay Tost tur. Tostları oldukça kaliteli malzemeler ile yapılmaktadır. Gerçek Ayvalık tostunu bizim tavsiyemiz ile de deneyimleyebilirsiniz.

Ayvalık Tostu Nerede Yenir

Ayvalık Tostunu Ayvalık ta her yerde yemenizi tavsiye etmiyoruz. Neden derseniz? Ayvalık yılda bir defa geldiğiniz tatil beldesi olabilir. Bu sebeple gerçekten tat alabileceğiniz bilindik güvenilir yerlerde yemenizi tavsiye ediyoruz.

Ayvalık Tost Fiyatları yerine göre değişmektedir. 50 TL den başlayarak kalitesine göre fiyat artmaktadır. 200 TL – 300 TL civarına çıkmaktadır. Bazı yerlerde 500 TL olması bile mümkündür. Fakat şöyle bir şey var. Plajlarda yani Beach işletmeleri ve Lüx Restoranlarda yapılan tostlar her zaman pahalıdır. Mesela Okul önlerinde yer alan Tostçularda da fiyatlar daha uygundur. Yer yer fiyatlar değişmektedir. Fiyat yüksek olduğunda kaliteli olduğu anlamına gelmediği gibi fiyatı uygun olan yerlerinde kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Ama bu konuda hiç bilginiz yok ve kararsız kaldıysanız Ayvalık’a gelen Misafirlerin en çok tavsiye ettiği mekanları değerlendirebilirsiniz. Bizimde tanıdığımız bildiğimiz işletmelerdir.

Ayvalık Tost Çeşitleri:

 • Karışık
 • Tulum Peynirli
 • Kaşarlı
 • Kavurmalı
 • Sucuklu
 • Kasap Sucuklu Ayvalık Tostu
 • Tulum Peynirli ve Kasap Sucuklu
 • Pastırmalı
 • Sosisli

Gibi bir çok Ayvalık Tost çeşitleri mevcuttur. En çok tercih edilenler ise, Karışık, Kaşarlı ve Sucuklu Çeşitleridir. Fakat Tulum peynirli ve Kasap Sucuklu Ayvalık Tostunu denemenizi tavsiye etmekteyiz.

Ayvalık Tostçular Çarşısı Nerede?

Ayvalık Tostçular Çarşısı Ayvalık ilçe merkezindedir. Yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Toplu Taşıma Araçları ile Sarımsaklı ve Cunda adasından ulaşım sağlamak mümkündür. Ayvalık’merkezde bulunan Migrosun hemen yanında yer almaktadır. Otobüs ve minibüslerin hareket ettiği alanın tam karşısında bulunmakta olup oldukça kolaydır.

Ayvalık’a gelen misafirlerin yöresel yemek tavsiyelerine Ayvalık’ta Nerede Ne Yenir ? konu başlığında ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir