Prefabrik Ev

Özellikle son yıllarda apartman hayatından uzaklaşmak isteyenler Prefabrik Ev modellerine yöneldiğini söylemek mümkündür. Bu yazımızda son zamanlarda betonarme yapılar yerine oldukça tercih edilmekte olan Prefabrik Ev nedir, Fiyatları nelerdir, Alırken nelere dikkat etmek gerekir, Fiyatlara neler dahildir bunlara değineceğiz.

Prefabrik Ev

Tek katlı ve Kullanış bir Prefabrik Yapı

Prefabrik Ev Nedir?

Yapıyı oluşturan parçaların önceden fabrikada hazırlanıp sonrasında şantiyede montajının yapıldığı evlere Prefabrik Ev denir. Prefabrik, ön üretimli anlamına gelmektedir. Demonte parçaların birleştirilerek hızlı ve kolay bir şekilde hemde uygun bir maliyet oluşturması tercih sebebidir. Üstelik Prefabrik Evler depremlere son derece dayanıklıdır. Depremlere dayanıklı olduğu gibide Yangınlara karşıda oldukça mukavemetlidir.

Uygun ısı ve ses yalıtımı sayesinde her mevsimde prefabrik evinizde rahat edebilirsiniz. Montajı oldukça kısa sürede tamamlanan prefabrik evler kısa süre içinde teslime hazırlanmaktadır. Oldukça hızlı bir şekilde montajı tamamlanan ve kullanıma hızlıca hazır hale gelen prefabrik evler şehir hayatından bir an önce uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır.

Prefabrik Evler, resmi işlerin tamamlanmasının ardından 15 gün içerisinde tamamlanır. Betonarme bir evin tamamlanması için ise ortalama olarak bir iki yıl gerekmektedir. Hem kolay hemde uygun maliyet ile Prefabrik bir yapı satın alabilirsiniz. Ayrıca oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü yapılardır.

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik Ev Fiyatları

Prafabrik Yapılar

Günümüzde Prefabrik yapı fiyatları beton yapılara göre oldukça düşük bir maliyete sahiptir. Kullanım kolaylığı ve kısa sürede teslim edilmesi oldukça avantajlıdır. Ortalama ömürleri 50-60 yıl kadardır. Bu yapıların fiyatları üreticiye ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. 1+0 dan başlayan seçenekler ile uygun ve avantajlı bir şekilde Prefabrik Yapı sahibi olabilirsiniz.

Arsa hariç Prefabrik Ev fiyatları en düşük 350.000 TL den başlamaktadır. 2.000.000 TL civarı ve üzerine kadar çıkmaktadır. Bazı yapılar dayalı döşeli teslim edilmektedir. Bunlara alternatif olarak bungalov ve ahşap evlerde düşünebilirsinz hemen hemen fiyat olarak aynı bütçelere sahiptir. Konteryner evler fiyat olarak daha uygundur. Ortalama 100.000 TL gibi bir bütçe ile sahip olabilirsiniz.

Prefabrik evler malzeme, işçilik gibi temel giderlerden dolayı minimum bir fiyata sahiptir. Bu fiyatlar malzemelerin fiyatlarına ve günümüz şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Her evin fiyatları paket fiyatının yanı sıra ekstra fiyata göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Fiyatlara neler dahildir?

 • Ev üretimi ve montajı
 • Elektrik – Su tesisatları
 • Standart boya işleri
 • Duş teknesi, tuvalet, lavabo
 • PVC ses geçirmez çift camlı pencereler
 • Amerikan İç Kapılar
 • Çelik Ana Kapı
 • Banyo dolapları
 • Mutfak Dolapları (Türü değiştirilebilir)
 • Beton Su basmanı dahil değildir.

 

Prefabrik Evlerin İçinde Neler Vardır?

Prefabrik evler normal evlerle aynıdır. Televizyonlar duvarlara monte edilebilir. Klima, masa, avize, raf vb. tüm ürünlerinizin montajını kolaylıkla yapabilirsiniz. İç Tasarımsizin isteğiniz doğrultusunda tam istediğiniz gibi hazırlanır.

Prefabrik Ev

Ahşap prefabrik Yapı (bungalov)

Prefabrik Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Öncelikle Resmi işlemlerin ilgili kişilerce yapılması son derece önemlidir.
 • Geniş bir fiyat analizi yapılmalıdır.
 • Kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıda oldukça önemlidir.
 • Kullanılan çelik malzemelerin uygun standartlarda üretilmiş olmaları.
 • Atılacak betonun Kaliteli olması

Bu makalemizde: Prefabrik Evlerin Özellikleri, Satılık Prefabrik Ev Fiyatları ve Prefabrik evler kullanışlı mı gibi sorulara cevaplar bulmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Daha fazla makale ve alternafitler için için Devremülk Konusunu inceleyebilirsiniz.