Ekonomik bir Bütçe ile Ucuz Ev Sahibi Olmanın Yolları

Ekonomik durumu iyi olmayan aileler veya daha uygun bir bütçe ile ev sahibi olmak isteyenler için uygun fiyatlı bir çok ucuz ev modeli bulunmaktadır. Sizler için En Ucuz Evler konulu makale oluşturduk. Bu yazımızda Uygun ve ekonomik bir bütçe ile nasıl ev sahibi olunur bu sorulara cevaplar bulduk gelin birlikte inceleyelim.

1 – Ucuz Bungalov Evler

Bungalov Evler

Ahşap Bungalov Ev Modeli

Bungalov Ev: Tek katlı ve eğimli bir çatıya yerleştirilmiş ikinci bir kata sahip olan ve geniş verandalarla çevrili olabilen küçük bir ev veya kır evidir. Genellikle ahşap yapılardan oluşmaktadırlar. Ahşap olduğu gibi çelik karışımıda üretilmektedir. Aynı zamanda bir çok model bulunmaktadır. Tek veya iki katlı bölümlerde oluştuğu gibi 1-0 benzeri daha uygun bütçe ile sahip olma imkanlarıda bulunmaktadır. Seri üretimli fabrikalarda oldukça ekonomik bütçelidirler. Sizlere sadece uygun bir arsa bulmak kalıyor.

2 – Ucuz Prefabrik Evler

Prefabrik Ev

Tek katlı Prefabrik Ev

Demonte parçaların Bungalova benzer bir şekilde Fabrikada birleştirilerek hızlı ve kolay bir şekilde hemde uygun bir maliyet ile adresinize kadar üretilip getirildiği evlerdir. Üstelik Prefabrik Evler depremlere son derece dayanıklıdır. Depremlere dayanıklı olduğu gibide Yangınlara karşıda oldukça mukavemetlidir.

Uygun ısı ve ses yalıtımı sayesinde her mevsimde prefabrik evinizde rahat edebilirsiniz. Montajı oldukça kısa sürede tamamlanan prefabrik evler kısa süre içinde teslime hazırlanmaktadır. Fiyatları hemen hemen bungalov yapılar ilr aynıdır. Prefabrik evler hakkında daha fazla bilgi için Prefabrik Ev başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

3 – Ekonomik Fiyatlı Çekme Karavanlar

Çekme Karavanlar

Çekme Karavan modeli

Günümüzde sadece tatil için talep edilsede bir çok bölgede Karavan Otelleri bulunmaktadır. Bunu iş fikri olarakta değerlendirebilirsiniz. Ucuz Evlerin en basit örneği karavanlardır. Bu yapılar oldukça ucuz olup herkes tarafından erişilebilir niteliktedir. Arsanız olsun yeter. Uygun bir şekilde konumlandırılıp uzun yıllar kullanabilirsiniz. İstediğiniz yere götürebilmekte sizin elinizde. Adeta Kaplumbağa gibi…

Çekme karavanlar oldukça uygun maliyetlidir. 100.000 TL den başlayan fiyatlara sahiptirler. Karavanlar günümüzde oldukça popüler bir noktaya gelmiştir. B sınıfı ehliyetiniz ve Aracınız varsa 5.000 TL ye çeki demiri yaptırarak 750 kg altını farklı bir ehliyet sınıfı olmadan çekebilirsiniz. 750 Kg üzeri için Sürücü kurslarından BE Sınıfı sürücü belgesi alınması gerekmektedir. Çeki demiri için ruhsat işlemlerininde yapılması gerekmektedir. Ayrıca çeki demirinin komple  Maliyeti 2023 yılında ortalama 10.000 TL civarıdır.

4 – Ucuz Konteyner Evler

Konteyner Evler

Konteyner Modeli

Genellikle Konteryner evler kısa süreli yaşamlarda şirketlerin çalışan ihtiyaçlarını ve barınamalarını giderebilmek için tercih edilmektedir. Arsa, bağ bahçe gibi yerlerede yerleştirilip kullanılmaktadır. Çoğunlukla bah bahçe gibi yerlerde görebildiğimiz bu yapılar oldukça ugun maliyetlidir. Ayrıca bulunmasıda kolaydır. Kısa süreli konaklama yerleri için sezonluk düşünülebilir.

5 – Ucuz Stüdyo Daire

stüdyo daire

Stüdyo Daire Örneği

Ucuz Evler denildiği zaman ilk akla Stüdyo daireler ve Zemin kat daireler gelmektedir. Evet evet biraz öyle uygun fiyatlı ve ucuz evlere diğer bir örnek ise 1+0 daire tipinde bulunan Stüdyo dairelerdir. Günümüzde normal dairelere ekonomik durumu yetmeyen küçük aileler tarafından tercih edilmektedir.

Geniş bir kullanım alanının bulunmadığı bu yapılar 1 veya 2 kişinin kalabileceği bir ucuz daire tipidir. Fiyatları normal dairelere göre oldukça uygundur. İçlerinde sadece 1 oda bulunmaktadır. Aynı zamanda Mutfak, Oturma ve Yatak odaları iç içedir. Herşeyin tek bir alanda yer aldığı bir daire desek yanlış demiş olmayız.

6 – Ucuz Köy Evleri

Köy Evleri

Köy Evleri

Şehir hayatından sıkılanlar için herşeyden uzak sessiz sakin hemde ucuz bir köy evi almak mantıklı olabilir. Şehirde stüdyo daire parasına kırsal alanlardan arsa dahil müstakil ucuz bir ev alabilirsiniz. Arsa alarak ev yapmakta mantıklı olabilir ancak günümüzde ev yapım maliyetleri oldukça armış durumdadır. Bunun bilgisini paylaşmaktada fayda var. Ayrıca eski ucuz bir evi tadilat ederek daha uygun bir bütçe ile ev sahibi de olabilirsiniz.

Bu yazımızda Ekonomik bir bütçe ile en kolay ne tür Ucuz Ev sahibi olabilirsiniz sizlere bunlardan bahsettik. Arsası olanlar için ucuz ve ekonomik ev yapmak oldukça kolaydır. Arsanızın olmadığı durumlarda kiralama konusunu gözden geçirebilirsiniz. Benzer bir öneride daha uygun fiyatlı yerlerden arsa bakmanızdan yana olacaktır.

En ucuz evler nerede diye soranlar için makalemizi detaylı inceleyip sorularına yanıt bulabilirler. Ülkemizde en ucuz evler genellikle kırsal alanlarda yer almaktadır. Aynı zamanda şehrin en talep görmeyen kısımlarında.

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz ve bir sonraki konu olan Devremülk Nedir? başlıklı makalemizede göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle