Termal Devremülkler

Termal Devremülk yada Kaplıca Devremülkler, hem dinlemek hem de bazı rahatsızlıklara şifa bulmak için tercih edilen konaklama merkezleridir. Bu merkezler genellikle ılıca veya tatil köyleridir. Yaz ve kış mevsimi fark etmeksizin yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacak birçok hizmet bulunmaktadır. Herhangi bir sağlık sorununuz olmasa bile dinlenme ve rahatlama için termal kaplıca devremülk otellerini tercih edebilirsiniz. Listede sadece güncel Satılık Devremülk ilanları olan Tesisler listelenmiştir.

Kaplıca Devremülk

Kaplıca Devremülkler, genellikle mineral içerikleri yüksek sularda banyo, çamur banyosu, yüzme gibi etkinliklere katılmak için tercih edilir. Ayrıca fizik tedavi, egzersiz, rehabilitasyon, terapi veya diyet kürleri gibi uygulamalar için de termal ve kaplıca hizmeti veren tesisler rağbet görür. Romatizmal hastalıklara iyi gelen şifalı sularının bazı cilt hastalıklarına da iyi geldiği bilinir. Daha ayrıntılı bilgi için Termal Su başlığını inceleyebilirsiniz.

Kaplıca yada Termal Otellerde Nelere Dikkat Edilmeli?

• Kaplıca suyuna girmeden önce yemek yememelisiniz.
• Kaplıca tedavisinden önce kese yaptırmalısınız.
• Terleme ile su kaybı olacağı için bol su tüketmelisiniz.
• Termal havuzda yüzmemeli, oturarak veya ayakta durarak beklemelisiniz.
• Kaplıca tedavisi kürü tahminen 15 – 24 banyodur.
• Suda kalma süresi 10 dakika ile başlamalı en fazla 20 dakikaya kadar çıkartılmalıdır.

Termal Otellerde uzman hekim veya doktor eşliğinde tavsiye edilmektedir. Ülkemizde çoğu Termal Otelde uzman hekim bulunmaktadır. Termal su kullanımı yapılmadan önce uzmanlara danışmakta fayda var.