Güre Körfez Tatil Beldesi

Körfez Tatil Beldesi

Adres: Güre Mahallesi, Güre Kavşağı, 10300 Altınoluk/Edremit/Balıkesir

BU KATEGORİDE YENİ İLAN BULUNAMAMIŞTIR

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN İRTİBATA GEÇEBİLİR VEYA SATILIK DEVREMULKUNUZ VARSA İLAN VER BOLUMUNDEN YENİ BİR İLAN OLUŞTURABİLİRSİNİZ.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER

Proje’nin inşa edildiği parsel; Balıkesir İli, Edremit İlçesi’ne bağlı Güre Beldesi’nin 11 km uzunluğundaki sahil şeridi üzerinde yer almaktadır. Genel olarak, kuzeyde Kaz Dağları ve güneyde Edremit Körfezi sahil şeridi arasında düz bir arazi üzerinde bulunan yerleşim, aynı zamanda yol bağlantıları ile merkezi bir konumdadır.

9 adet bloktan oluşan ana yapı, dairelere maksimum deniz manzarası alacak şekilde tasarlanmıştır. Deniz manzarası olmayan kuzey bölümündeki daireler ise Kaz Dağları manzarasına sahiptir. Bloklar, 1. bodrum kat, zemin kat, birinci ve ikinci katlar olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Yapıda, 3 adet engelli tuvaleti ve toplam 7 adet asansör çözümü yer almaktadır. Yapının ana taşıyıcı sistemi betonarmedir.

Yapı içerisinde bulunan ortak kullanım alanlarına yapı dışına çıkmadan, her daireden kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Sirkülasyon alanlarında oluşturulan galeriler/atriumlar, çatı ışıklıkları ve geniş koridorlar ile mekanlar aydınlık ve ferah olacak şekilde tasarlanmıştır.

25.000 m² parsel alanın yaklaşık 15.000 m²’si projede peyzaj alanı olarak ayrılmış olup, bloklar arasında geniş iç avlular oluşturulmuştur. Böylece devre mülk sahiplerine hem kullanabilecekleri peyzaj alanları, hem de dairelere peyzaj manzarası sunulmuştur. Peyzaj projesi, farklı bloklarda yer alan yaya giriş ve çıkış noktalarından ortak kullanım alanlarına en kısa yürüyüş aksını oluşturacak şekilde birleştirilmiş ve bu yolların kesişim noktaları etkinlik ve dinlenme alanları olacak şekilde kurgulanmıştır. Bu sayede, yayaların yorulmadan peyzaj alanını tam manasıyla kullanması hedeflenmiştir. Peyzaj alanında; yeşil alanlar, yürüyüş yolları, yeme-içme kort alanları, süs havuzları, gölgelikli dinlenme alanları, çocuk oyun alanı, araç park alanları, güvenlik noktaları ve teknik alanlar bulunmaktadır. .

Otopark ve araç yollarına parsel dış çeperde yer verilerek, iç avluların tamamen yaya kullanımına sunulması amaçlanmıştır.

Tesisin hemen önünde yer alan sahil yaya yürüyüş aksı üzerinde, halk plajı ve iskele bulunmaktadır. Ayrıca yapı içerisinde ve peyzaj alanlarında engelli çözümleri sunulmuştur.

RESTORAN

Bölgenin zengin mutfağını evinizin yanıbaşına taşıyan 500 m² kapalı alanlı restoran.

KAFETERYA

Bahçe, teras ve havuz başında bulunan 3 farklı kafeterya alanı.

MESCİT

Aynı anda 400 kişinin ibadet edebileceği mescit.

TOPLANTI SALONU

Toplantı ve organizasyonların düzenlenebileceği toplam 200 kişi kapasiteli çok amaçlı toplantı salonu.

 

BAY VE BAYAN SOSYAL TESİSLERİ

Toplam 2.500 m² kapalı alana sahip bay ve bayan sosyal tesisler:

  • Kapalı Havuzlar
  • Termal Havuzlar
  • Çocuk Havuzları
  • Hamamlar
  • Saunalar
  • Dinlenme Odaları
  • Buhar Banyoları

BAYANLARA ÖZEL GÜNEŞLENME TERASI VE ÇATI HAVUZU

Çatı katında 1.250 m²’lik bir alan üzerine kurulu olan ve yalnızca bayan sosyal tesislerindeki bir asansörle ulaşılabilen bayanlara özel güneşlenme terası, çatı ve çocuk havuzu. 

SPA & GÜZELLİK MERKEZİ
İçerisinde masaj salonları, vitamin bar ve kuaför bulunan spa & güzellik merkezi.

ÇOCUK KULÜBÜ VE OYUN ALANI

Hem çocukların hem de ebeveynlerin tatilin keyfini çıkarmasını sağlayacak çocuk kulübü.

DİĞER TİCARİ ÜNİTELER

Günlük ihtiyaçların karşılanabileceği ticari üniteler:

• Market

• Yöresel Ürünler Satış Merkezi
• Tekstil Ürünleri Satış Merkezi

KAPLICA - TERMAL

KAPLICA – TERMAL

Antik çağların ünlü dağı İda’nın bugünkü adı ile Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Güre Kaplıcaları, yüzyıllardır bölge halkına sağlık ve güzellik dağıtarak doğal yapıyı bozmadan bugüne kadar gelmiştir. Pek çok arkeolojik haritada ve tarihi metinlerde Güre Kaplıcaları’nın ününden söz edilmektedir.

Bilimsel araştırmalara göre termal suyun; ruhsal gerginliği azaltma, kaslarda yorgunluğu giderme, kasılmaları çözme/gevşeme, cildi yumuşatma ve dinçleştirme, ağrıyı azaltma gibi etkileri bulunmaktadır. Aynı zamanda sağlıklı kişilerde koruyucu kür uygulamaları için de ideal ve yaygındır.

Güre Kaplıca Suları, barındırdığı zengin mineral yapısı sayesinde, özellikle;

• Müzmin romatizmal hastalıklar,
• Kronik bel ağrısı,
• Stres bozukluğu,
• Bazı eklem hastalıklarının yumuşak doku ile ilgili bölümleri,
• Kireçlenme,

• Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumunda oluşan rahatsızlıklar,
• Kronik dönemlerdeki bazı nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonu,
• Spor yaralanmaları,

tedavisinde tamamlayıcı unsur olarak kullanılabilir niteliktedir.

Şifasıyla ünlü Güre Kaplıca Suyu, Körfez Termal’de yer alan bay ve bayan sosyal tesislerindeki termal havuzların yanı sıra tesisteki her dairenin banyosunda devre mülk sahiplerinin kullanımına sunulmaktadır.          


KAZ DAĞLARI DOĞASI

Marmara ve Ege’nin yaşam kaynağı olarak anılan Kaz Dağları, oksijen kalitesi, biyolojik çeşitliliği, endemik bitkileri, şifalı otları, zengin yaban hayatı, ağaç zenginliği, kanyonları, dereleri, şelaleleri, termal suları, tarihi ve kültürel değerleriyle dünya çapında önemli bir eko turizm merkezidir. Kaz Dağları bu değerlerinin korunması amacıyla 1994’te milli park ilan edilmiştir.


Bugüne kadar Kaz Dağı’nda 800 farklı bitki çeşidi tespit edilmiş olup, bu bitkilerden başta Kaz Dağı Göknarı olmak üzere 32 tanesi sadece Kaz Dağları’nda yetişen (endemik) bitkilerdir.


Edremit Körfezi’nin kuzey kısmını takiben, doğu-batı yönünde 60-70 kilometre boyunca uzanan, UNESCO tarafından dünyanın sayılı biyosfer alanlarından biri olarak kabul edilen Kaz Dağları, topografik özellikleri ile dağcılık ve doğa sporları tutkunlarının buluşma noktasıdır.

İsviçre’deki Alp Dağlarından sonra oksijen yoğunluğu açısından Dünyada ikinci sırada yer alan Kaz Dağları, bu özelliği ve havasındaki sıfıra yakın nem oranı sebebiyle astım rahatsızlığı olanların çok rağbet gösterdiği bir bölgedir.

(Bilgiler internet ortamından herkese açık erişim içerikli yazılardan alıntıdır.)